لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۲

دموکرات ها واکنش تد کروز به حملات تروریستی بروکسل را محکوم کردند


تد کروز، خواستار توقف ورود پناهجویان از کشورهایی که داعش در آنها حضور پررنگ دارد شده است.
تد کروز، خواستار توقف ورود پناهجویان از کشورهایی که داعش در آنها حضور پررنگ دارد شده است.

در پی حملات تروریستی روز سه شنبه در بروکسل تد کروز، سناتور ایالت تگزاس خواستار گشت زنی نیروهای امنیتی در مناطق مسلمان نشین آمریکا شد.

تد کروز، که می خواهد نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، روز سه شنبه گفت نیروهای امنیتی باید با دست باز تری، بتوانند در مناطق مسلمان نشین گشت زنی کنند پیش از آنکه آنها به پیکارجویان افراطی تبدیل شوند.

تد کروز همچنین گفت که ورود هرگونه پناهجوی جدید به آمریکا از کشورهایی که القاعده و داعش بر آنها تاثیر گذاشته و این پیکارجویان در آن کشورها حضور قابل توجهی دارند، باید فورا متوقف شود.

چارلز شومر، سناتور دموکرات، سخنان تد کروز را محکوم کرد. این سناتور دموکرات کلیمی که گمان می رود رهبر بعدی اقلیت دموکرات در سنا باشد، گفت: "این کاری نیست که ما در آمریکا انجام می دهیم. ما نژاد، دین، عقیده، و رنگ پوست افراد را در نظر نمی گیریم که بر اساس آنها بگوییم همه را داریم مراقبت می کنیم."

چارلز شومر روز سه شنبه به خبرنگاران گفت ما به دنبال تروریسم در جاهایی که هست می گردیم و به طور خستگی ناپذیری آن را تحت تعقیب قرار می دهیم.

دبی واسرمن شولتز، رئیس کمیته ملی حزب دموکرات نیز سخنان تد کروز را محکوم کرد. او گفت سخنان تد کروز با توجه به فاجعه بروکسل فرصت طلبانه و اقدامی نه در راستای رهبری که با هدف ایجاد ترس برای کسب امتیاز سیاسی بوده است.

شورای روابط آمریکایی-اسلامی نیز سخنان سناتور کروز را محکوم کرد و پیشنهاد او را "خطرناک، نفرت انگیز، و نامناسب برای یکی از کاندیداهای مطرح ریاست جمهوری آمریکا" خواند.

نهاد عوض، مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی-اسلامی گفت: "معتقدم هستیم که همه آمریکایی ها باید پیشنهاد تد کروز را که علیه مسلمانان است، محکوم کنند چرا که این سخنان ضد-آمریکایی و خلاف قانون اساسی است."

داعش مسئولیت حملات تروریستی بروکسل را برعهده گرفت.

XS
SM
MD
LG