لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۲

رویترز: تمام ۱۵۷ سرنشین هواپیمای مسافربری اتیوپی کشته شدند


تصویری از خانواده مسافرانی که در هواپیمای سقوط کرده اتیوپی حضور داشتند.
تصویری از خانواده مسافرانی که در هواپیمای سقوط کرده اتیوپی حضور داشتند.

بنابر اعلام رسا‌نه‌های دولتی اتیوپی، تمام ۱۵۷ سرنشین یک فروند هواپیمای مسافربری این کشور در سانحه سقوط هواپیما کشته شده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از رادیو و تلویزیون دولتی اتیوپی گزارش داد که در سانحه هواپیمای مسافربری اتیوپی «هیچ‌یک از سرنشینان» زنده نمانده‌اند.

رسانه‌های دولتی اتیوپی به نقل از یک منبع در شرکت خطوط هوایی این کشور اعلام کردند که سرنشینان این هواپیما از ۳۳ کشور بوده‌اند.

با این حال شرکت هواپیمایی دولتی اتیوپی در بیانیه‌ای گفته است که عملیات جستجو و نجات در محل سقوط هواپیما در اطراف شهرک «بیشافتو» در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق پایتخت در حال انجام است.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به شماره پرواز ای‌تی ۳۰۲ با ۱۴۹ سرنشین و ۸ خدمه امروز یکشنبه ۱۹ اسفند، از «آدیس بابا» پایتخت اتیوپی عازم «نایروبی» در کنیا بود که در ساعت ۸:۴۴ صبح تنها شش دقیقه بعد از پرواز در ۶۲ کیلومتری جنوب شرق آدیس بابا سقوط کرد.

پیشتر یک سخنگوی هواپیمایی اتیوپی این خبر را تایید کرده و همچنین دفتر نخست وزیری اتیوپی در توئیتر به «همه کسانی که اعضای خانواده شان را در این حادثه از دست داده‌اند»، تسلیت گفته بود.

شرکت هواپیمایی اتیوپی ایرلاینز در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده و بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور اتیوپی محسوب می شود که دارای بیش از 73 هواپیمای مسافربری و باربری است.

پیشتر در سال ۸۸ نیز یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اتیوپی با ۹۰ سرنشین در سواحل لبنان سقوط کرده بود که در این حادثه تمام سرنشینان آن کشته شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG