لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

یک گروه هکری: واریز میلیون‌ها یورو به نمایندگی‌های «فرهنگ و ارتباطات اسلامی» در کشورهای مختلف


حمله سایبری
حمله سایبری

گروه هکری «بلک‌ریوارد» می‌گوید با هک سازمان «فرهنگ و ارتباطات اسلامی» اسنادی به دست‌آورده که نشان می‌دهد دست‌کم سه میلیون یورو تنها در سه ماه پایانی سال گذشته به حساب نمایندگی‌های این سازمان در کشورهای مختلف واریز شده است.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عمدتا وظیفه تبلیغ نظام جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف و جذب هوادار را برعهده دارد.

اسناد منتشر شده توسط این گروه هکری نشان می‌دهد وظیفه جابه‌جایی این پول‌ها بر عهده وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی بوده و این مبالغ، علاوه بر بودجه سالیانه نمایندگی‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

یکی دیگر از اسناد منتشر شده نشان می‌دهد بودجه‌ای بیش از ۹۰۰ میلیون تومان برای «شارژ کارت پارسیان» کارکنان این سازمان صرف شده و سند محرمانه دیگری از فعال کردن «شورای دفتر نمایندگی کمیته امداد» در عراق به ریاست سفیر جمهوری اسلامی در آن کشور خبر می‌دهد.

در یک نامه دیگر که با امضای محمدعلی کیانی، مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور ، خطاب به علی صدری‌نیا معاون ارتباطات سازمان رسانه‌ای اوج نوشته شده از او خواسته شده است که از تولیدات «رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کنیا» در زمینه تبلیغ زندگی‌نامه قاسم سلیمانی استفاده شود.

همچنین اسنادی مرتبط با بورسیه کردن دانشجویان خارجی توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر شده است.

حمله گروه‌های هکری مدافع حقوق بشر که اصطلاحا هکتیویست خوانده می‌شوند، به نهادها رسمی جمهوری اسلامی پس از آغاز اعتراضات سراسری در پی کشته شدن مهسا امینی در بازداشت نیروی انتظامی شدت یافته است.

XS
SM
MD
LG