لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

بحران کرونا در جهان؛ اسپانیا مرگ ۸۰۰ نفر به خاطر کووید۱۹ را در یک‌روز ثبت کرد


براساس آخرین داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، شمار مرگ براثر کرونا در جهان از ۴۳ هزار نفر گذشت و تاکنون بیش از ۸۷۰ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده اند. اسپانیا تنها در یک روز مرگ بیش از ۸۰۰ نفر را ثبت کرد.

بحران کرونا در جهان در حالی ادامه دارد که کاخ سفید هشدار داده تلفات در ایالات متحده ممکن است به ۲۴۰ هزار نفر برسد. همچنین رئیس جمهوری ایالات متحده گفته است که شهروندان آمریکا دو هفته بسیار سخت و بسیار بسیار دردناک در مقابله با شیوع کرونا پیش رو خواهند داشت.

براساس آمار منتشر شده تعداد فوتی ها براثر کرونا در آمریکا از ۴هزار نفر گذشته است.

فرماندار کالیفرنیا نیز اعلام کرده که در این ایالت طی چهار روز گذشته آمار مبتلایان دوبرابر و تعداد بیماران در بخش آی‌سی‌یو در این مدت سه برابر شده است.

گزارش‌ها حاکی است که ناخدای ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا به منظور مقابله با شیوع کرونا، خواستار قرنطینه ملوانان و خدمه این ناو شده است.

گزارش‌ها حاکی است که ناو بیش از ۴هزار خدمه دارد و مقامات آمریكایی در گفت‌وگو با رویترز به شرط ناشناس ماندن اعلام کردند که تقریباً آزمایش کرونا ۸۰ نفر در این كشتی مثبت بوده است.

همچنین روز سه شنبه بیشترین آمار مرگ براثر کووید ۱۹ در چندین کشور اروپایی همچون فرانسه، اسپانیا و روسیه ثبت شد. در اسپانیا طی یک روز مرگ بیش از ۸۰۰ نفر گزارش شده است. تاکنون بیش از ۹هزار نفر به دلیل ابتلا به کرونا در اسپانیا جان خود را از دست داده‌اند. این کشور پس از آمریکا و ایتالیا بیشترین آمار مرگ براثر کرونا را دارد.

در بریتانیا هم طی ۲۴ ساعت گذشته مرگ ۳۸۱ نفر ثبت شد و آمار فوتی ها در این کشور به هزار و ۸ نفر رسید.

گزارش ها حاکی است که در کشور ترکمنستان رسانه ها از استفاده از کلمه «ویروس کرونا» منع شده‌اند.

گزارشگران بدون مرز نیز گزارش داده‌اند افرادی که ماسک صورت دارند یا در مورد ویروس کرونا صحبت می کنند احتمال دارد در این کشور توسط پلیس لباس شخصی دستگیر شوند.

پادشاه عربستان سعودی نیز از مسلمانان خواسته است تا پیش از برنامه ریزی برای حج منتظر بمانند تا وضعیت همه گیری کرونا در جهان مشخص شود.

پیش از این عربستان ورود زائران حج عمره را تعلیق کرده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG