لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۲

ناخدای یک ناو هواپیمابر آمریکا خواستار قرنطینه ملوانان این ناو به دلیل شیوع کرونا شد


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

گزارش‌ها حاکی است که ناخدای ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا به منظور مقابله با شیوع کرونا، خواستار قرنطینه ملوانان و خدمه این ناو شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، کاپیتان ناو هواپیمابر تئودور روزولت، در نامه‌ای به وزارت دفاع آمریکا با اشاره به شیوع تصاعدی کرونا، قرنطینه شدن خدمه این ناو را برای مقابله با همه‌گیری این ویروس ضروری دانست.

بنابر این گزارش ناخدا برت کروزیر در این نامه نوشته است که «در حال جنگ نیستیم. نیازی نیست که ملوانان بمیرند. اگر ما اکنون اقدام نکنیم، در حفظ جان ملوانان خود، قابل اعتمادترین دارایی‌هایمان، قصور کرده‌ایم.»

گزارش‌ها حاکی است که ناو بیش از ۴هزار خدمه دارد و مقامات آمریكایی در گفت‌وگو با رویترز به شرط ناشناس ماندن اعلام کردند که تقریباً آزمایش کرونا ۸۰ نفر در این كشتی مثبت بوده است.

جان آكویلینو ، فرمانده ناوگان آمریکا در اقیانوس آرام روز سه شنبه از تلاش برای انتقال بیشتری از ملوانان از روی عرشه به خشکی خبر داد و گفت که بخش از خدمه اصلی برای تامین خدمات ضروری روی عرشه این ناو هواپیمابر باقی خواهند ماند.

آکویلینو با اشاره به چرخشی بودن تخلیه نیروها از این ناو گفت که بخشی از ملوانان برای ۱۴ روز در قرنطینه در ساحل خواهند بود و پس از آن به عرشه ناو منتقل می شوند تا نیروهای دیگر برای قرنطینه به ساحل منتقل شوند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG