لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۶

ویروس کرونا در سراسر جهان همچنان در حال گسترش است


فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس - کالیفرنیا
فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس - کالیفرنیا

چین، منشأ اصلی شیوع ویروس کرونا، از روز جمعه ۱۶ اسفند ۹۹ مبتلای جدید و ۲۵ تلفات داشته است. شیوع این ویروس که در ماه دسامبر در چین مثل بمب ترکید، ظاهراً رو به کاهش است.

ولی بنا به گفته سازمان بهداشت جهانی، در اوایل هفته گذشته، تعداد موارد جدید این ویروس در خارج از چین ۱۷ برابر بیشتر از داخل این کشور گزارش شده است.

شیوع ویروس کرونا حتی سازمان ملل متحد را مجبور کرده است که از ۹ کشور بخواهد که چرخش نیروهای حافظ صلح خود را تا سه ماه به تعویق بیاندازند. این کشورها شامل کامبوج، چین، فرانسه، آلمان، هند، ایتالیا، نپال، کره جنوبی و تایلند هستند.

در این میان، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه لایحه صدور ۸.۳ میلیارد دلار هزینه اضطراری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را امضاء کرد.

این اقدام به منظور تأمین بودجه برای درمان‌های احتمالی، توسعه واکسن، و کمک به ایالت‌ها و دولت‌های محلی در مقابل تهدید ویروس کشنده است.

یکی از دولت‌های محلی، شهرستان مونتگامری ایالت مریلند، در حومه شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا است که هفته گذشته سه مورد جدید در آن گزارش شده است.

مقامات آمریکا روز جمعه همزمان با صدور این بودجه اعلام کردند که ۲۴۵ مورد مبتلا به کووید-۱۹ در آمریکا گزارش شده است که تاکنون ۱۴ نفر از آنها جان باخته‌اند.

همچنین ۵ ایالت آمریکا شامل مریلند، کالیفرنیا، فلوریدا، واشنگتن، و هاوایی وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

ایالات پنسیلوانیا، ایندیانا، مینه‌سوتا، و نبراسکا نیز روز جمعه اولین موارد تأیید شده را گزارش دادند.

در روز شنبه ۱۷ اسفند، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان به بالای ۱۰۰ هزار نفر، و تعداد تلفات به نزدیک به ۳,۵۰۰ تن رسیده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG