لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۱

انتشار اولین گزارش جامع درباره کرونا از سوی چین؛ شمار قربانیان به ۱۸۸۶ نفر رسید


در حالی که گزارش‌ جامع چین حاکی است که ۸۰ درصد از موارد ابتلا به بیماری کرونا خفیف بوده است، اما روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه، اعلام شد که آمار قربانیان این ویروس به هزار و ۸۶۸ نفر رسیده است.

براساس گزارش جامع از جزئیات ویروس کرونا که سوی مقامات بهداشت و درمان چین در تحقیقات موردی از نزدیک به ۴۵ هزار مبتلا صورت گرفته است، نشان می دهد که ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس، بیماری‌شان خفیف بوده و به نظر می رسد از ابتدای ماه جاری میلادی نیز شتاب ابتلا به این ویروس کاهش یافته است.

تئودر آدانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد که داده‌ها و گزارش‌های بیشتر از چین تصویر واضح‌تری را از شیوع ویروس جدید و نحوه پیشرفت آن در مقابل پژوهشگران قرار می دهد.

آقای گبریسوس تاکید کرد که هنوز زود است بگوییم ویروس کرونا کاهش یافته است.

همچنین پیشتر مقامات ژاپن تایید کردند که آمار مبتلایان در کشتی کروز به ویروس کرونا به ۴۵۴ نفر رسیده است. با احتساب آمار مبتلایان کرونا در این کشتی در مجموع شمار مبتلایان در ژاپن به ۵۱۸ مورد رسیده است.

ایالات متحده ۳۲۸ مسافر آمریکایی را از این کشتی به نام «دیاموند پرنسس» تخلیه کرد که اکثر آنها اکنون در یک قرنطینه ۱۴ روزه در پایگاه های نظامی در کالیفرنیا و تگزاس قرار دارند. همچنین ۱۴ نفر از این مسافران که آزمایش ویروس کرونا آن‌ها مثبت اعلام شده بود به بیمارستان هایی در کالیفرنیا و نبراسکا منتقل شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG