لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۸

آمار قربانیان کرونا به ۱۸۰۰ نفر نزدیک شد؛ ایالات متحده شهروندانش را از کشتی قرنطینه شده خارج کرد


مقام های چین اعلام کردند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به بیش از ۷۰هزار نفر رسیده و تا کنون هزار و ۷۷۰ نفر نیز جان باخته اند.

براساس گزارش ها در ژاپن ۵۱۸ نفر مبتلا گزارش شده که از این آمار ۴۵۴ مبتلا در کشتی کروز «دیاموند پرنسس» قرنطینه شده در آب‌های یوکوهاما ژاپن هستند. همچنین یک نفر نیز جان خود را در این کشور از دست داده است.

ایالات متحده همچنین روز یکشنبه شهروندان خود که در این کشتی بودند را پس از دوهفته قرنطینه بودند از این کشتی خارج کرده است.دولت آمریکا تایید کرده است که دست کم آزمایش ۱۴ نفر از مسافران آمریکایی به این ویروس مثبت بوده است.

همچنین حدود ۴۰ آمریکایی دیگر که دارای ویروس جدید کرونا هستند از کشتی خارج شده و برای معالجه در ژاپن بستری شده اند.

همچنین تئودر آدانوم گـبـریـسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در چند توئیت گفت که «بیش از هر زمان دیگری اکنون وقت آن است که به دانش و شواهد عینی اجازه دهیم سیاست‌ها را رقم بزنند. اگر چنین نکنیم، در مسیر تاریکی فرو خواهیم رفت که ما را به جایی نخواهد رساند، و تنها نتیجه آن تفرقه و ناهماهنگی خواهد بود.»

او در ادامه نیز از «انگ زدن» انتقاد کرد و نوشت که «بزرگترین دشمن مقابل ما، خود ویروس نیست، بلکه انگ زدن است که ما را در برابر هم قرار می‌دهد. باید به انگ زدن و نفرت پایان داد.»

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هنگ کنگ نیز ۵۷ نفر رسیده و یک نفر در این کشور جان باخته است.در سنگاپور ۷۵ مورد و در تایلند ۳۵ مورد ابتلا به این ویروس گزارش شده است.در ایالات متحده نیز ۱۵ مورد ابتلا گزارش شده و یک شهروند آمریکایی نیز در چین جان باخته است.

مصر هم تایید کرد که یک نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده تا پای این ویروس به قاره آفریقا نیز باز شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG