لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

شمار تلفات کرونا از ۲ هزار نفر گذشت؛ بخشی از مسافران کشتی قرنطینه شده در ژاپن خارج می‌شوند


در ادامه بحران ویروس کرونا در چین، براساس آمار رسمی گزارش شده، شمار تلفات این ویروس از ۲ هزار نفر گذشت اما همزمان گزارش شد که روند ابتلا به کرونا نیز کاهش داشته است.

به گزارش رویترز، در چین کمیسیون بهداشت ملی این کشور تایید کرد که کمترین میزان افزایش روزانه این ویروس ثبت شده است. با این حال تعداد کل مبتلایان در این کشور به بیش از ۷۴هزار نفر و آمار کشته شدگان نیز به ۲هزار و ۴۰۰ نفر رسیده است که سه چهارم کشته شدگان در شهر ووهان در استان هوئبی هستند.

شمار قربانیان خارج از چین در روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه به ۶ نفر رسیده است. از جمله در هنگ کنگ اعلام شد که دومین مبتلا نیز جان خود را از دست داده است.

همچنین گزارش‌ها حکایت از خروج صدها مسافر کشتی کروز قرنطینه شده در آب‌های ژاپن دارد. به گزارش رویترز، انتظار می رود روز چهارشنبه حدود ۵۰۰ مسافر کشتی «دایموند پرنسس» که در بندر یوکوهاما در نزدیکی توکیو متوقف شده، از این کشور خارج شوند. در این کشتی حدود ۳۷۰۰ سرنشین دارد که بیش از ۵۴۰ مسافر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

مقامات ژاپنی اعلام کرده‌اند که تنها مسافرانی که در زمان قرنطینه آزمایشاتشان منفی بوده، مجاز به ترک این کشتی هستند همچنین افرادی که در کابین‌های آلوده بوده‌اند نیز بار دیگر در قرنطینه باقی می مانند.

پیش از این انتقادهایی بر قرنطینه کردن مسافران در کشتی به دولت ژاپن وارد شده بود. منتقدان می گویند که باید این مسافران به جای کشتی در بیمارستان قرنطینه می شدند.

پیشتر آمریکا بیش از ۳۰۰ شهروند خود را از این کشتی خارج کرده بود پس از آن دیگر کشورها از جمله استرالیا در پی خارج کردن شهروندان خود از این کشتی هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG