لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۵

تداوم بی‌مهری به ورزشکاران زن | هدیه کاظمی: بی‌خیال استخدام شدم؛ زهرا نعمتی: من را از اردوی کشور کره «جا گذاشتند!» 


هدیه کاظمی و زهرا نعمتی
هدیه کاظمی و زهرا نعمتی

چند ورزشکار زن ایرانی از جمله یک ملی‌پوش، نسبت به وضعیت نامناسب این حوزه، رسیدگی نکردن مسئولان دولتی و فدراسیون‌ها به قول‌های داده شده و نبود حداقل حمایت از آنها، گلایه کرده‌اند.

هدیه کاظمی، ملی‌پوش قایقرانی زنان ایران با اعلام اینکه «پنج سال» پیگیر استخدام بوده و در نهایت احساس کرده و به جایی نمی‌رسد، به خبرگزاری دولتی «ایسنا» گفته است: بی‌خیال شدم.

این ملی‌پوش قایقرانی زنان ایران با بیان اینکه «یاد گرفتم به وعده‌ها خیلی دل‌خوش نکنم»، افزوده است: حقوقی که از فدراسیون دریافت می‌کنیم، جوابگو نیست.

ورزش زنان در ایران طی دهه‌های اخیر همواره با چالش‌ها و محدودیت‌های فراوانی از جمله کمبود امکانات عمومی و بودجه دولتی همراه با تبعیض روبه‌رو بوده است.

در همین رابطه، زهرا نعمتی، کماندار باتجربه که قرار است در بازی‌های آسیایی هانگژو برای جمهوری اسلامی به میدان برود، ضمن اعلام اینکه «به تنهایی» در تهران تمریناتش را پیگیری می‌کند، به خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی گفته است: او را از اردوی کشور کره «جا گذاشتند!»

زهرا نعمتی «۳ مدال طلای» پارالمپیک و تجربه حضور در المپیک را کارنامه‌اش دارد، یکی از چهره‌های شناخته شده ورزش المپیکی و پارالمپیکی ایران به حساب می‌آید که به گفته خود، امیدوار است در سال ۲۰۲۴ نیز یک المپیک و پارالمپیک دیگر را هم تجربه کند.

ورزشکاران زن ایرانی پس از آغاز اعتراضات سراسری سال گذشته، با وجود تشدید فشارهای حکومتی، اعتراض مدنی خود نسبت به اجبارها و محدودیت‌ها را افزایش داده‌اند.

XS
SM
MD
LG