لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۱

تداوم احضار و بازداشت فعالان مدنی در ایران


آرشیو - دادگاه شهرستان شهریار
آرشیو - دادگاه شهرستان شهریار

اتحادیه آزاد کارگران ایران از تداوم احضار و بازداشت فعالان مدنی خبر داد و نوشت که امیرحسین مرادی، زندانی سابق سیاسی و فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری‌اش بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

به نوشته کانال خبری این اتحادیه تلفن همراه و حساب‌های کاربری امیرحسین در شبکه‌های اجتماعی در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد.

خدیجه مهدی‌پور، زندانی سیاسی سابق نیز با دریافت ابلاغیه‌ای به دادسرای عمومی و انقلاب ایلام احضار شد.

بر اساس این احضاریه که به خانم مهدی پور ابلاغ شده، از او خواسته شده که در تاریخ بیست و هفتم اردیبهشت ماه، جهت دفاع از اتهام «نشر اکاذیب» در شعبه ۱۰۳ کیفری دو دادسرای عمومی و انقلاب ایلام حاضر شود.

در خبری دیگر نیز بنا بر اعلام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، کوکب بداغی‌پگاه، دبیر تربیت بدنی مقطع دبیرستان مدارس شهرستان ایذه استان خوزستان به دادگاه انقلاب شهر اهواز احضار شده است.

بنابراین گزارش، کوکب بداغی‌پگاه متهم به «فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی و عضویت در گروه‌هایی که هدف آنها بر هم زدن امنیت کشور است» شده است.

در سالیان اخیر بسیاری از معلمان ایران به دلیل پیگیری خواسته‌های صنفی، احضار، بازداشت یا زندانی شده‌اند و هم‌اکنون نیز تعدادی از اعضای تشکل‌های صنفی فرهنگیان در زندان به سر می‌برند.

احضار و بازداشت فعالان مدنی و برخی از زندانیان سابق در روزهای اخیر شدت گرفته است.

XS
SM
MD
LG