لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

گشایش بزرگترین نمایشگاه ابزارهای الکترونیکی جهان در لاس وگاس


تلویزیون های با کیفیت فوق وضوح به پدیده ای عادی در این نمایشگاه تبدیل شده اند
تلویزیون های با کیفیت فوق وضوح به پدیده ای عادی در این نمایشگاه تبدیل شده اند

نمایشگاه ابزار الکترونیکی مصرفی، Consumer Electronic Show، یا سی ئی اس، بزرگترین نمایشگاه ابزار الکترونیکی در جهان است که هر سال در شهر لاس وگاس ایالت نوادا و در سالنهایی به وسعت بیش از صد و هشتاد و پنج هزار متر مربع برگزار میشود.

انتظار میرود بیش از صد و شصت هزار علاقه مند در سی ئی اس امسال، که روز سه شنبه شانزده دی گشایش یافت، شرکت کنند.

این نمایشگاه به روی عموم باز نیست و تنها خبرنگارها، کارشناس ها، دست اندرکاران دنیای فناوری و صنایع، و غرفه دارها در آن شرکت می‌کنند. تیم دو نقطه صفر، مجله فناوری صدای آمریکا هم جزو بیش از شش هزار خبرنگاریست که عازم سی ئی اس شده. نمایشگاه ابزار الکترونیکی مصرفی هرسال دارای مدهای مشخصی است. این مدها، مسیر سال پیش رو در دنیای فناوری را تعیین می‌کنند.

​تلویزیون‌های فوق وضوح بالا، یا اولترا اچ دی، که سال پیش تک و توک دیده می‌شدند، در نمایشگاه امسال دیگر به یک کالای عادی شدند. برای مثال، شرکت سامسونگ که در سال ۲۰۱۴ حدود شصت درصد بازار تلویزیون‌های وضوح بالای جهان را از آن خود کرد، از نه مدل جدید فوق وضوح بالا در سی ئی اس ۲۰۱۵ پرده برداشت. شرکتهایی چون ال جی هم تلویزیونهای مقعر خود را به نمایش گذاشتند که میدان دید بهتری به بیننده ارائه میدهند.

​مد دیگر نمایشگاه امسال، ابزار خانگی متصل به اینترنت است. از ماشین رختشویی گرفته تا ترموستات خانه و یا حتی گلدان، ماشین لباسشویی، اجاق و یخچال. شرکتهای متعددی از محصولات خود در این دسته که اتوماسیون خانه لقب گرفته پرده برداشتند. از آنجایی که هر شرکت از فناوری خاصی برای ساخت این ابزار متصل به اینترنت و به اصطلاح هوشمند استفاده می‌کند، یکی از چالش‌هایی که در این عرصه وجود دارد، استانداردهای ارتباطی این محصولات است.

ابزارکهای قابل پوشیدن یا ابزارکهایی که مدام با کاربر خواهند بود، مد دیگری در نمایشگاه امسال است که توجه علاقه مندان را بخود جلب کرده. از کلاهی که از نور مافوق قرمز برای رشد مو استفاده میکند، تا نوعی دستگاه که به افراد دچار کمر درد کمک میکند از درد خود بکاهند. انگشتری که به شما اجازه میدهد دیگر ابزارکهای خود را کنترل کنید، پستانکی هوشمند، فندکی که به شما کمک میکند سیگار کشیدن را ترک کنید، همه و همه در این دسته قرار دارند و امسال به علاقه مندان معرفی شدند.

آخرین نوع اتومبیل خودکار در نمایشگاه صنایع الکترونیکی در لاس وگاس
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

برخلاف سالهای پیش، شرکتهای خودروسازی، در سی ئی اس امسال حضور پررنگی دارند. شرکت بی ام و با همکاری با شرکت سامسونگ از نوعی سیستم کنترل خودرو پرده برداشت. شرکت آ ئو دی اتوموبیل خودپارک این شرکت را به نمایش گذاشت. شرکت ساخت تراشه های کامپیوتری انویدیا هم از تراشه جدیدی مخصوص نسل آینده خودروهای به اصطلاح هوشمند پرده برداری کرد.

نمایشگاه سی ئی اس تا جمعه نوزده دی ادامه خواهد داشت. برای اطلاع از آنچه در این نمایشگاه معرفی خواهد شد، برنامه دو نقطه صفر این جمعه را تماشا کنید و یا به صفحه فیسبوک این برنامه به آدرس Facebook.com/donoghtesefr رفته و آرش اعلایی و حامد بهروان را دنبال کنید.

XS
SM
MD
LG