لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۱

حضور نازنین بنیادی ‌در کنفرانس مطبوعاتی نماینده کنگره آمریکا در رابطه با ایران


نازنین بنیادی و کلودیا تنی، عضو مجلس نمایندگان آمریکا
نازنین بنیادی و کلودیا تنی، عضو مجلس نمایندگان آمریکا

کلودیا تنی، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و از تدوین‌کننده‌های قطعنامه تصویب شده در حمایت از معترضان ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی با نازنین بنیادی، فعال حقوق بشر حاضر شد.

خانم تنی از نازنین بنیادی به عنوان «فعال خستگی ناپذیر و دلسوز مردم ایران» یاد کرد.

او با اشاره به نقش‌های مشهور خانم بنیادی در تلویزیون گفت: «نازنین به رغم موفقیت‌های چشم‌گیر حرفه‌ای هرگز کسانی که در ایران هستند را فراموش نکرده و در طول زندگی حرفه‌ای خود از صدایش برای قدرت بخشیدن به زنان ایران بهره گرفته است که متأسفانه چندین دهه است قدرتی نداشته‌اند.»

خانم تنی در ادامه سخنانش به اهمیت قطعنامه تصویب‌شده در حمایت از معترضان ایران اشاره کرد و گفت که این قطعنامه، فرای محکوم کردن رژیم جمهوری اسلامی ایران و تحسین مردم ایران است.

او افزود این قطعنامه فراخوانی آشکار برای اقدام است و از دولت بایدن می‌خواهد که تمام تلاش خود را برای ایستادن در کنار مردم ایران انجام دهد.

این قانونگذار آمریکایی گفت که ایالات متحده آمریکا باید عاملان «این قتل‌های وحشیانه» را تحریم کند.

او همچنین تأکید کرد که آمریکا باید برای مقابله با تلاش‌های حکومت ایران در محدود کردن دسترسی به اینترنت و اشتراک‌گذاری تصاویر اذیت و آزار با دنیای خارج تلاش بیشتری انجام دهد.

خانم تنی گفت: «ما این قدرت را داریم که به مردم ایران صدای لازم را برای فاش کردن حقایق در مورد ظلم و ستم بدهیم و باید از آن استفاده کنیم.»

نازنین بنیادی نیز در توییتی از دیدار خود با فیل گوردن، مشاور امنیت ملی معاون ریاست جمهوری آمریکا خبر داد و نوشت که پیام‌هایی از مخالفان [جمهوری اسلامی] و تظاهرکنندگان در ایران را با او به اشتراک گذاشته است و گفته که آنها خواستار حمایت حداکثری در تلاش خود برای رسیدن به عدالت و کرامت هستند.

مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه ۵ بهمن به قطعنامه دو حزبی «اچ-آر-۷» برای حمایت از معترضان در ایران رأی مثبت داد. این قطعنامه با ۴۲۰ رای موافق در برابر تنها یک رای مخالف به تصویب رسید.

توماس مسی، نماینده جمهوریخواه از ایالت کنتاکی، تنها نماینده‌ای بود که به این قطعنامه رأی منفی داد.

سخنگوی این نماینده به نشریه «هیل» گفته است که دلیل مخالفت او با قطعنامه، «تشویق به اعمال فوری تحریم‌ها» است و به نظر او، تحریم به جای ضربه زدن به دولت‌های سرکوبگر، بار را بر دوش مردم بی‌گناهی می‌اندازد که در حال حاضر با زندگی تحت این رژیم‌های سرکوبگر هم رنج می‌برند.

XS
SM
MD
LG