لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۱

فشار کنگره بر وزیر دفاع آمریکا بر سر رسوایی انتشار تصاویر برهنه نظامیان


یازده نفر از قانونگذاران آمریکایی خواستار اقدام بیشتر جیم متیس وزیر دفاع آمریکا درباره رسوایی انتشار تصاویر برهنه سربازان شدند.

این قانونگذاران در نامه ای که روز چهارشنبه خطاب به آقای متیس نوشتند می گویند: «این اقدام کاملا غیرقابل قبول و نفرت انگیز است. این یک آزار جنسی آشکار و به گفته مقامات وزارت دفاع این وضع زنان موجود در تصاویر را در خطر اخاذی – جنسی و غیره- قرار می دهد و امنیت ملی ما را به خطر می اندازد.»

این رسوایی عمدتا درباره گروه فیسبوکی «مرین یونایتد» با ۳۰ هزار عضو است که در آن تفنگداران دریایی عکس های برهنه عمدتا زنان ارتشی و کهنه سربازان را به اشتراک گذاشتند. برخی از تصاویر بدون آگاهی و رایت زنان گرفته و منتشر شده و برخی از اظهارنظرها در زیر عکس ها، حاوی تهدید به تجاوز بود.

این صفحه گروه فیسبوکی اولین بار توسط سازمان غیرانتفاعی «اسب جنگی» که اخبار ارتش را منتشر می کند، فاش شد و در حال حاضر نهاد تحقیق درباره جرائم نیروی دریایی ارتش درباره آن تحقیق و تفحص می کند.

جکی وارورسکی نماینده جمهوریخواه و انی کاستر نماینده دموکرات این نامه را نوشته و نمایندگانی چون لوئیز فرنکل، جولیا براونلی، کاترین کلارک، روبن گلگو، شری باستوس، بتو اورورکه، تیم والتز، جکی سپایسر و مارک تاکانو که همگی دموکرات هستند آن را امضا کرده اند.

ژنرال رابرت نلر از فرماندهی تفنگداران دریایی و شان ستکلی و رونالد گرین از مقامات نیروی دریایی ارتش آمریکا روز سه شنبه در مقابل کمیته نیروهای مسلح سنا برای توضیح حاضر شدند اما قانونگذارانی که نامه فوق را نوشته و امضا کرده اند خواستار توضیح شخص متیس درباره موضوع شده اند.

XS
SM
MD
LG