لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۷

تلاش جمهوریخواهان برای تضعیف لایحه تحدید سلاح گرم


جان بینر، رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا
جان بینر، رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا
گروهی از قانونگذاران و استراتژیست های جمهوری خواه از جان بینر، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، خواسته اند مانع از طرح و تصویب هر لایحه ای شود که در خصوص محدود کردن خرید و نگهداری سلاح گرم به مجلس نمایندگان فرستاده می شود.

آقای بینر (که خود جمهوری خواه است)، در حال برنامه ریزی برای مرور جوانب لایحه محدودیت خرید و نگهداری سلاح گرم است؛ و در این راستا می کوشد که بر اهمیت بهداشت روانی تمرکز و تأکید کند و مطابق آنچه بسیاری از اعضا و نمایندگان حزب جمهوری خواه در نظر دارند، به محدود کردن خرید و نگهداری سلاح گرم برای شهروندان عادی نپردازد.

بررسی مفاد لایحه محدودیت خرید و نگهداری اسلحه، فرایندی است که شاید ماه ها ادامه یابد. اغلب نمایندگان جمهوری خواه تنها به بخشی از این لایحه توجه دارند که به تشخیص و درمان بیماری های حاد روحی و کوشش برای جلوگیری از قرار گرفتن اسلحه در دست شهروندان نامتعادل می پردازد.

تبادل نظر پیرامون امکان تجدیدنظر در قوانین و مقررات خرید و نگهداری سلاح گرم در آمریکا، برای نخستین بار طی دو دهه اخیر در کنگره آمریکا مطرح شده است.

انتظار می رود که فردا سه شنبه سنای آمریکا لایحه تحدید خرید و مالکیت سلاح را به رأی بگذارد. یکی از مفاد این لایحه، الزامی کردن ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای خرید سلاح است. جان بینر، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، وعده داده که ترتیبی دهد تا هر لایحه ای که از سنا به مجلس نمایندگان فرستاده شود، به هرحال در صحن مجلس نمایندگان مطرح شود.

موارد خشونت و تیراندازی در اماکن عمومی ـ که هر روز در آمریکا قربانیانی می گیرد ـ برای دموکرات ها انگیزه مهمی شده که بکوشند لایحه ای در این خصوص راهی کنگره کنند تا به رأی گذارده شود؛ لایحه ای با هدف تلاش برای پیشگیری از تکرار این فجایع.
XS
SM
MD
LG