لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۷

نیروهای شرکتی و قراردادی شرکت مخابرات ایران در چند شهر اعتصاب و تجمع کردند


تجمع نیروهای شرکتی و قراردادی شرکت مخابرات ایران در شهر یاسوج
تجمع نیروهای شرکتی و قراردادی شرکت مخابرات ایران در شهر یاسوج

نیروهای شرکتی و قراردادی شرکت مخابرات ایران روز شنبه ۱۵ مهر، در مراکز چند استان اعتصاب و تجمع کردند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، این تجمع‌ها در مراکز استان‌های گیلان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و همچنین شهرستان‌ سقز در استان کردستان، برگزار شدند.

بر اساس این گزارش، معترضان از «نیروهای شسکام و پرسنل همراه اول (TCT) هستند.»

این نیروها گفتند که بیمه‌های آنان ناقص رد شده و یا اصلا پرداخت نشده که این موضوع، مشکلاتی برای پرداخت هزینه‌های درمان آنان ایجاد کرده است.

تجمع‌کنندگان همچنین به پرداخت نشدن به موقع دستمزدها، سطح نازل حقوق و شرایط نامناسب کاری اعتراض داشتند.

پرداخت نشدن به موقع دستمزدها در ایران، یکی از دلایل اعتراض‌های کارگران و سایر مزدبگیران در سالیان اخیر بوده است.

در این ارتباط، نمایندگان جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری ایلنا، از پرداخت نشدن دستمزد شهریور ماه انتقاد کردند.

آنها گفتند: دو هفته از اول مهر گذشته و ۵۷۰۰ کارگزار مخابرات روستایی در روستاهای دورافتاده ایران، با مشکلات مالی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند اما هنوز حقوق شهریور پرداخت نشده است.

نمایندگان کارگزاران مخابرات روستایی با اعلام این‌که با «حقوق دریافتی نمی‌توانیم امورات زندگی را بچرخانیم» افزودند: پرداخت نشدن به موقع دستمزدها همزمان با اول مهر که هزینه‌های خانوار به دلیل باز شدن مدارس افزایش می‌یابد، به دشواری‌ها افزوده است.

تجمع‌های نیروهای شرکتی و قراردادی شرکت مخابرات ایران روز شنبه در شرایطی برگزار شد که بازنشستگان این شرکت از ماه‌ها قبل تجمع‌های اعتراضی را در روز دوشنبه هر هفته برگزار می‌کنند. این تجمع‌ها، «دوشنبه‌های اعتراضی» نام گرفته است.

بازنشستگان مخابرات با تجمع در چندین شهر ایران خواستار اجرای کامل آئین‌نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹ و رفع مشکلات بیمه درمانی خود هستند.

وضعیت نامناسب اقتصادی در ایران موجب شده است تا تجمعات اعتراضی کارگران و بازنشستگان و سایر مزدبگیران در سالیان اخیر گسترش یابد.

XS
SM
MD
LG