لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۸

دادگاه ادعای غرامت سه میلیون دلاری علیه «تیلور سوئیفت» را رد کرد


«دیوید مالر» به خاطر اخراج شدن از سویفت درخواست غرامت سه میلیون دلاری کرده بود.
«دیوید مالر» به خاطر اخراج شدن از سویفت درخواست غرامت سه میلیون دلاری کرده بود.

قاضی دادگاه فدرال کلرادو شکایت مجری برکنار شده رادیو از تیلور سویفت، خواننده پرآوازه را رد کرد و به این ترتیب خانم سویفت نباید سه میلیون دلار غرامت بدهد.

هفته پیش پرونده شکایت «دیوید مولر» به جریان افتاد. چهارسال پیش در پشت صحنه کنسرت تیلور سویفت مولر با او عکس گرفت و بعد این خواننده ادعا کرد مولر هنگام گرفتن عکس، دستش را زیر دامن او برده و بدن برهنه او را لمس کرد. آن زمان سوییفت و تیمش به جای پلیس با رئیس مولر تماس گرفتند و او هم این مجری را اخراج کرد. بعد از این بود که مولر ادعای غرامت سه میلیون دلار از سویفت کرد.

طرحی از صحنه دادگاه تیلور سوئیفت در دن ور sketch by Jeff Kandyba
طرحی از صحنه دادگاه تیلور سوئیفت در دن ور sketch by Jeff Kandyba

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها، قاضی دادگاه فدرال ایالت کلرادو روز جمعه در پی شهادت محافظ «تیلور سوئیفت» و شهود دیگر، که ادعای تیلور سوئیفت را تایید کردند، اعلام کرد که شکایت «دیوید مولر»‌ مجری و دی جی سابق رادیو KYGO شهر دن‌ور از «تیلور سوئیفت»‌ مبنای قانونی ندارد.

سوئیفت روی صحنه، فوریه ۲۰۱۷
سوئیفت روی صحنه، فوریه ۲۰۱۷

مولر که اتهام دستمالی تیلور سوئیفت را انکار می‌کرد، شکایتی علیه وی تنظیم کرد و به خاطر اخراج خود از رادیو و از دادن فرصت‌های دیگر اشتغال، تا سه میلیون دلار خسارت مطالبه کرد. در واکنش به این شکایت، خانم سوئیفت دادخواستی از طریق مادر خود علیه «مالر» تنظیم کرد و به طور نمادین یک دلار خسارت درخواست کرد و گفت هدفش از شکایت، درس عبرت گرفتن بقیه و حفظ امنیت زنان بوده است.

روزنامه واشنگتن پست: این محاکمه طمع مالی «مولر» ۵۰ ساله که قصد کلاشی از یک ستاره پاپ را دارد، در مقابل ازخودگذشتگی و شرافت «تیلور سوئیفت»‌ قرار داد

او پیشتر گفته بود سعی کرد ماجرا مسکوت بماند اما پس از آنکه شنید مولر او را به دروغگویی متهم کرده ناراحت شد و شکایت را به دادگاه عمومی کشاند.

روزنامه واشنگتن پست نوشت این محاکمه طمع مالی «مولر» ۵۰ ساله که قصد کلاشی از یک ستاره پاپ را دارد، در مقابل ازخودگذشتگی و شرافت «تیلور سوئیفت»‌ قرار داد که در آغاز حتی از تعقیب قانونی «مولر»‌ صرفنظر کرده بود.

حضور «تیلور سوئیفت» ستاره ۲۸۰ میلیون دلاری موسیقی پاپ جهان، بلافاصله این محاکمه را به یک خبر جنجالی در نشریات و رسانه‌ّهای اجتماعی تبدیل کرد.

خانم «سوئیفت» شخصا در جایگاه شهود دادگاه حضور یافت و در پاسخ به استنطاق بی‌ادبانه وکیل «مولر»، جواب‌های دندان‌شکن و صریح تحویل داد، که بلافاصله او را به صدای زنان سراسر دنیا که از دست‌درازی‌های جنسی مردان، شاکی هستند، تبدیل کرد.

از جمله، خانم «سوئیفت»‌ در پاسخ به سئوال وکیل که پرسید:‌ اگر مولر زیر دامن دست برده بود،‌ چرا در جلوی دامن حرکتی دیده نشد، خانم سوئیفت صراحتا پاسخ گفت:‌ «برای این که باسن من، در پشت بدن من قرار دارد.»

روز جمعه، محافظ سابق «تیلور سوئیفت»‌ در جایگاه شهود قرار گرفت و گفت شخصا شاهد «تعرض» مولر به «تیلور سوئیفت» بوده است. ولی «شنن ملچر» دوست دختر سابق مولر که در عکس یادگاری در کنار آنهاست، به نفع او شهادت داد.

عکس یادگاری تیلور سوئیفت و دیوید مالر، دی جی Photo: TMZ
عکس یادگاری تیلور سوئیفت و دیوید مالر، دی جی Photo: TMZ

مولر، بعد از انکار کامل حادثه،‌ در مصاحبه‌ای احتمال داد که سهوا ممکن است دست او به جایی که نباید برخورد کرده باشد. پایگاه خبری جنجالی TMZ یکی از عکس‌های این صحنه را منتشر کرد که در آن، سوئیفت خود را به دوست دختر «مولر»‌ نزدیک کرده، تا از مولر در حد ممکن فاصله بگیرد،‌ اما دست مولر آشکارا پشت اندام سوئیفت از نظر پنهان است.

حکم روز جمعه قاضی به نفع تیلور سوئیفت، با استقبال حاضران در جلسه دادگاه شد پ خانم «سوئیفت»‌ هر دو وکیل خود را در آغوش کشید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG