لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

ماجرای دادگاه «تیلور سوییفت» چیست؛ شکایت برای ادب کردن متهم


پرونده شکایت چهار سال پیش تیلیور سوییفت، خواننده پرآوازه از یک مجری رادیویی سرانجام به جریان افتاد. سوییفت، از دیوید مولر به خاطر آزار جنسی در پشت صحنه کنسرتش در دنور شکایت کرده و ادعا می کند که مولر هنگام گرفتن عکس، دستش را زیر دامن او برده و بدن برهنه او را لمس کرده است.

سوییفت و تیمش پس از این اتفاق، به جای پلیس با رئیس مولر تماس گرفتند.

مولر که بعد از این شکایت کارش را از دست داد، ادعای سوییفت را نادرست خوانده و درخواست سه میلیون دلار خسارت کرده است.

تیلورسوییفت تقاضای پول نکرده و اگر برنده شود فقط به صورت نمادین یک دلار می گیرد اما می گوید هدفش از شکایت، درس عبرت گرفتن بقیه و حفظ امنیت زنان بوده است.

او می گوید سعی کرد ماجرا مسکوت بماند اما پس از آنکه شنید مولر او را به دروغگویی متهم کرده ناراحت شد و شکایت را به دادگاه عمومی کشاند.

از آنجایی که چهره های مشهور معمولا این مسائل را به دادگاه نمی کشانند، شکایت تیلور سوییفت مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

ماجرای تیلور سوییفت و دیوید مولر به دوم ژوئن سال ۲۰۱۳ باز می گردد. مولر که مجری یک برنامه موسیقی رادیویی بود برای پوشش خبری در کنسرت تیلور سوییفت شرکت کرده بود. پس از کنسرت، همراه با دوست دخترش به پشت صحنه رفت تا با سوییفت عکس بگیرد.

یک مأمور حفاظتی و دو نفر از اعضای تیم سوییفت نیز هنگام عکس گرفتن حاضر بودند و گفته می شود مولر در آخرین لحظه وارد کادر عکس شد.

مولر می گوید رفتار سوییفت پس از گرفتن عکس بسیار محترمانه بود اما کمی بعد، مأموران حفاظتی با او برخورد کردند.

مولر همان موقع از آنها خواست با پلیس تماس بگیرند تا بی گناهی اش ثابت شود اما تیم سوییفت با رئیس او تماس گرفتند و رئیس او، مولر را اخراج کرد.

دادگاه تیلور سوییفت و دیوید مولر عمومی بود. سوییفت همراه با مادرش آندریا در دادگاه حاضر شد و تعداد زیادی از هوادارانش پشت در صف کشیده بودند بلکه بتوانند روی یکی از سی و دو صندلی دادگاه بنشینند و از نزدیک شاهد ماجرا باشند.

هیأت منصفه شامل شش زن و دو مرد است که هنوز رأی نهایی را صادر نکرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG