لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۹

دادستان کلن: بیشتر مهاجمان شب سال نو پناهجو هستند؛ یک ایرانی در میان متهمان است


کارناوال خیابانی کلن پس از تعرض های شب سال نو با حاشیه های امنیتی همراه بود
کارناوال خیابانی کلن پس از تعرض های شب سال نو با حاشیه های امنیتی همراه بود

دادستان های آلمانی می گویند اغلب مظنونان شناسایی شده در ارتباط با رشته جیب بری ها و تعرضات جنسی در شهر کلن آلمان در شب سال نوی میلادی پناهجو هستند.

جرائمی که مسئولان آن را بی سابقه توصیف کرده اند در آلمان سروصدای زیادی به پا کرد و بحث های داغی را درباره توان این کشور در جذب حدود یک میلیون و یکصد هزار پناهجوی تازه وارد موجب شد.

اولریخ برمر دادستان کلن از شناسایی ۷۳ مظنون خبر داد و گفت اغلب آنان از کشورهای شمال آفریقا هستند. خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است در شب سال نوی میلادی ۲۰۱۶ در کل ۱۰۷۵ مورد شکایت به ثبت رسیده که ۴۶۷ موردش مربوط به شکایات مرتبط به آزارهای جنسی و تعرض است.

برمر ضمن رد گزارش هایی که گفته اند تنها سه نفر از مهاجمان پناهجو بودند به آسوشیتدپرس گفت "اکثریت این افراد در دسته بندی کلی پناهجویان قرار می گیرند."

در ابتدا مقامات کلن متهم شده بودند که به دلیل حساسیت سیاسی ماجرا و این حقیقت که مهاجمان پناهجو بوده اند، اهمال کاری کرده اند.

بر اساس آخرین گزارش ها، مظنونان به انجام حملات علیه شرکت کنندگان در جشن های خیابانی سال نو در کلن، شامل ۳۰ مراکشی، ۲۷ الجزایری، چهار عراقی، سه آلمانی، سه سوریه ای، سه تونسی، یک ایرانی، یک شهروند لیبی و یک شهروند مونته نگرو هستند.

برمر گفت افراد فوق وضعیت اقامتی مختلفی دارند. برخی غیرقانونی به کشور وارد شده اند، برخی پناهجویند، و برخی تقاضای پناهندگی کرده اند.

۱۲ نفر از ۷۳ مظنون مرتکب جرائم تعرض جنسی شده اند ولی تنها یک نفر که یک پناهجوی مراکشی است و در ماه نوامبر به طور غیرقانونی وارد خاک آلمان شده در بازداشت به سر می برد.

XS
SM
MD
LG