لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

آلمان ۳۱ مظنون حوادث شب سال نو، از جمله پنج ایرانی را بازداشت کرد


کنترل های امنیتی پلیس آلمان پیش از آغاز مراسم سال نو میلادی در شهر برلین - ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵
کنترل های امنیتی پلیس آلمان پیش از آغاز مراسم سال نو میلادی در شهر برلین - ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵

پلیس آلمان ۱۸ پناهجو را در میان ۳۱ مظنون مرتبط با سرقت و تجاوز در شهر کلن در سال جدید شناسایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ، سخنگوی وزارت کشور آلمان روز جمعه در برلین به خبرنگاران گفت آنها به ظن ارتکاب جرائمی از سرقت تا حمله، و در یک مورد آزار لفظی با ماهیتی جنسی، توسط پلیس فدرال بازداشت شدند.

در حال حاضر هیچکدام از ۳۱ نفر به ارتکاب آزار جنسی نظیر آنچه آلمانی ها را خشمگین کرده، مظنون نیستند.

سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد مظنونان ۹ الجزایری، ۸ مراکشی، ۵ ایرانی، ۴ سوری، یک عراقی، یک صرب و یک آمریکایی هستند.

پلیس کلن روز جمعه گفت مجموعا ۱۷۰ شکایت در ارتباط با وقایع شب سال نو دریافت کرده است،که بیش از ۱۲۰ مورد از آنها در مورد آزار جنسی بوده است.

بنا به گزارش ها ۱۲۱ زن در جریان برگزاری مراسم سال نو، توسط گروهی جوان مست مورد تهدید، زورگیری، یا آزار جنسی قرار گرفته اند.

به گفته پلیس، حملات به زنان توسط گروه کوچکی از مردان که شبیه مردم "عرب و آفریقای شمالی" توصیف شدند و در میان مردمی که سال نو را جشن گرفته می گرفتند بودند، صورت گرفت.

در واکنش به این گزارش ها، حزب های آلمان روز جمعه اعلام کردند که با شدت با مهاجرانی که مرتکب جنایت شوند، برخورد خواهند کرد.

حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل خواهان مجازات های سنگین تر علیه افرادی شده که پناهجو هستند و در عین حال مرتکب جرم می شوند.

افزون بر ۳۱ مظنون که توسط ماموران فدرال بازداشت شدند، پلیس کلن نیز دو مرد ۱۶ و ۲۳ ساله اهل شمال آفریقا را دستگیر کرده است.

این رویدادها موجب شد گروهی از مردم خواهان تشدید قوانین مهاجرتی آلمان شوند، بویژه سیاستمداران مخالف سیاست درهای باز آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان که سال پیش اجازه داد بیش از یک میلیون پناهجو وارد کشور شوند.

سخنگوی دولت گفت صدر اعظم خواهان تمامی حقایق درباره رویدادهای گزارش شده در شهر کلن است و می خواهد هیچ "پرده پوشی" در این زمینه صورت نگیرد.

XS
SM
MD
LG