لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۲:۰۶
همزمان با این کنفرانس، معترضان در مقابل محل جلسات حاضر شده اند.

آغاز کنفرانس تغییرات اقلیمی با حضور رهبران کشورهای جهان- هدف: نجات زمین

رهبران بیش از ۱۵۰ کشور جهان از امروز در پاریس دور هم گرد آمده اند تا برای اولین بار به یک توافق جهانی برای کاهش کاهش گازهای گلخانه ای در جو کره زمین برسند تا در نهایت موجب نجات زمین شود. این کنفرانس که "کوپ۲۱" نامیده شده با حضور رهبران کشورهای جهان آغاز و مذاکرات در سطح کارشناسان تا ۱۱ دسامبر ادامه می یابد.

در جلسه صبح کنفرانس تغییرات آب و هوایی در پاریس در مجموع سران ۱۵۱ کشور شرکت داشتند که در ابتدای جلسه، برای یادبود قربانیان حمله های تروریستی پاریس، یک دقیقه سکوت کردند.

پرنس چارلز، ولیعهد انگلیس در کنفرانس تغییرات آب و هوایی پاریس گفت "بشریت با تهدیدهای زیادی روبرو شده اما هیچکدام بزرگتر از تغییرات آب و هوایی اخیر نیست."

لورن فابیوس، وزیر خارجه فرانسه که ریاست کنفرانس تغییرات آب و هوایی در پاریس را برعهده دارد می گوید انتظارات بالا است اما امکان دارد روی حداقل ها توافق کرد.

اوباما و پوتین، روسای جمهوری آمریکا و روسیه در حاشیه کنفرانس تغییرات آب و هوایی در پاریس ديدار حدود نيم ساعت پشت درهاى بسته ديدار كردند.

بیشتر بخوانید:

در آستانه نشست تغییرات آب و هوایی در پاریس: چطور باید جلوی گرم شدن زمین را گرفت؟

اوباما در کنفرانس پاریس برای تغییرات آب و هوایی گفت: در مقام رهبر بزرگترین اقتصاد جهان و دومین کشور تولید کننده گازهای گرمخانه ای ... نه تنهانقش خود را در ایجاد این مشکل می پذیریم بلکه با قبول مسئولیت، در صد چاره جوئی برای آن هستیم.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سخنرانی کرد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در افتتاحیه کنفرانس تغییرات آب و هوایی گفت اقدام جسورانه در زمینه تغییرات آب و هوایی به نفع تک تک کشورها در این کنفرانس است.

بیشتر بخوانید:

مقایسه دو کشور در دو سوی کارزار مبارزه با تغییرات آب و هوایی

بان کی مون در سخنرانی افتتاحیه کنفرانس تغییرات آب و هوایی گفت لحظه ای سیاسی نظیر این دیگر ممکن است تکرار نشود.

رهبران کشورهای جهان سعی دارند در اولین توافق مشترک، موجب کاهش تولید گازهای گلخانه ای شوند.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG