لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۰

برادر فاطمه سپهری می‌گوید از اتهامات خواهرش هیچ اطلاعاتی در دست نیست


جواد لعل‌محمدی (راست)،‌ فاطمه سپهری
جواد لعل‌محمدی (راست)،‌ فاطمه سپهری

در پی انتشار خبر بازداشت فاطمه سپهری، برادر این فعال سیاسی در گفتگو با صدای آمریکا از نامشخص بودن اتهامات مطرح شده علیه خواهرش و عدم پاسخگویی به رغم پیگیری‌های انجام شده خبر داد.

حسین سپهری در گفتگو با صدای آمریکا گفت،‌ در پیگیری‌های انجام شده و مراجعه به پلیس امنیت مشهد مطلع شده‌ که فاطمه سپهری به همراه دست کم شش نفر دیگر، از جمله جواد لعل‌محدی از اعضای کانون صنفی معلمان، روز یکشنبه ۱۰ مرداد در تجمعی برای حمایت از اعتراضات خوزستان در پارک ملت مشهد حاضر شده بودند. اما نیروهای امنیتی پیش از آغاز این تجمع آنها را با ضرب و شتم بازداشت و به یکی از کلانتری‌های این شهر منتقل کرده‌اند.

او در ادامه با اشاره به این که هیچ یک از اعضای خانواده نتوانسته‌اند ملاقاتی با خانم سپهری داشته باشند به صدای آمریکا گفت،‌ در این مدت فاطمه سپهری توانسته است به صورت تلفنی با خانواده خود ارتباط برقرار کند و روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد ماه در آخرین تماس خود گفته که به اداره اطلاعات مشهد منتقل شده و حال او خوب است.

آقای سپهری همچنین با تاکید بر نامشخص بودن اتهامات خانم سپهری به صدای آمریکا گفت: «پیگیری کردیم، اما پاسخگوی ما نیستند و تا پرونده به دادگاه و بازپرسی نرود هیچ اطلاعاتی از اتهامات در دست ما نیست.»

پیشتر صدای آمریکا گزارش داده بود، ساعاتی پس از دستگیری این فعالان در مشهد، جمعی از مردم و فعالان مدنی با برگزاری تجمع اعتراضی ضمن حمایت از اعتراضات خوزستان و دیگر شهرها، خواهان پیوستن همه مردم ایران به اعتراضات شدند. ساعاتی قبل از برپایی این تجمع آقای لعل محمدی در فراخوانی ویدیویی با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی، که برگزاری اعتراضات را حق مردم دانسته است، خواستار برپایی تجمعی «کاملا مسالمت آمیز و آرام» در حمایت از زندانیان سیاسی، اعتراض های خوزستان، و همچنین گذار از جمهوری اسلامی شده بود.

در پی آغاز اعتراضات در نقاط مختلف خوزستان نسبت به بی آبی و ناکارآمدی مسئولان، تظاهرات در حمایت از این اعتراضات در اغلب شهرهای ایران ادامه داشته و اغلب تجمعات با برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی و بازداشت برخی تجمع کنندگان مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG