لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

بیست و دو گروه مستقل بازنشستگان خواستار آزادی اسماعیل گرامی شدند


اسماعیل گرامی از بازنشستگان معترض به وضعیت معیشتی در ایران
اسماعیل گرامی از بازنشستگان معترض به وضعیت معیشتی در ایران

بیش از بیست گروه مستقل بازنشستگان با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حکم صادره برای اسماعیل گرامی، کارگر بازنشسته زندانی، خواستار آزادی این فعال کارگری شدند.

بیست و دو گروه مستقل بازنشستگان از جمله اتحاد بازنشستگان کارگری، اتحاد بازنشستگان و شورای سراسری بازنشستگان روز یکشنبه ۷ شهریور ماه با اشاره به حکم دادگاه انقلاب برای اسماعیل گرامی که پنج ماه از بازداشت موقت او می‌گذرد، خواستار آزادی بی قید وشرط او شدند.

امضا کنندگان این بیانیه می‌گویند اسماعیل گرامی دارای بیماری‌های زمینه‌ای است که ادامه بازداشت او درزندان می‌تواند خطرات جانی به همراه داشته باشد.
در بخشی از این بیانیه آمده است که: «عواقب بی توجهی مسئولان نسبت به سلامتی جسمی این کارگر بازنشسته، به عهده کسانی است که بدون هیچ مدرکی علیه این بازنشسته حکم صادر کرده‌اند و ایشان را به زور و خلاف قانون در زندان نگهداری می‌کنند.»

اسماعیل گرامی، از بازنشستگان معترض به وضعیت معیشتی در ایران که از ۱۴ فرودین ماه سال جاری در بازداشت و در زندان تهران بزرگ به‌ سر می‌برد، اواخر خرداد ماه از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به پنج سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و دو میلیون تومان جریمه نقدی به اتهام «اجتماع و تبانی» و «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG