لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۰

یکی از مسئولان سایت حقوق بشری هه‌نگاو می‌گوید مقامات ایران پدر و برادر او را احضار کرده‌‌اند


تصویری از ارسلان یاراحمدی (چپ) در کنار موسی باباخانی
تصویری از ارسلان یاراحمدی (چپ) در کنار موسی باباخانی

در پی انتشار خبر به قتل رسیدن موسی باباخانی از مقامات حزب دموکرات کردستان (حدک) در وبسایت حقوق بشری «هه‌نگاو» یکی از مسئولان این سایت به نام ارسلان یاراحمدی می‌گوید که پدر و بردارش در ایران از سوی مقامات احضار شدند.

ارسلان یاراحمدی،‌ با انتشار این مطلب در توئیتر خود نوشت پدر و برادر کوچک‌ترش روز یکشنبه ۱۷ مرداد ماه توسط حفاظت کل اداره اطلاعات استان کرمانشاه احضار و بازجویی شدند.

به گفته ارسلان یاراحمدی‌ در این بازجویی به اعضای خانواده او گفته شد در صورت ادامه «فعالیت رسانه‌ای» آقای یاراحمدی او «کشته» خواهد شد.

پیشتر وبسایت «هه‌نگاو» به نقل از حزب دموکرات کردستان (حدک)، از احزاب کرد مخالف نظام جمهوری اسلامی، در اربیل پایتخت اقلیم کردستان خبر کشته شدن موسی باباخانی را منتشر کرده بود.

طبق گفتە مقامات حزب دموکرات کردستان، آقای باباخانی پنجشنبە بە دیدار یکی از آشنایان خود رفت، اما پس از چند ساعت جواب تماس‌های خود را نداد و پس از پیگیری‌ها، روز جمعە مشخص می شود کە او کشتە شدە و آثار شکنجە و گلولە بر جسد او مشخص است.

قتل موسی باباخانی، عضو کمیتە مرکزی حزب دموکرات کردستان در اربیل، پس از آن رخ می‌دهد کە هفتە گذشتە دادگاە اربیل سە تن دیگر را نیز بە اتهام ترور قادر قادری فرماندە همین حزب بە اعدام محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG