لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۵

حمله راکتی حماس به تل‌آویو؛ سناتورهای آمریکایی به پناهگاه منتقل شدند


چاک شومر، میت رامنی، و چند تن دیگر در پناهگاه در تل آویو.
چاک شومر، میت رامنی، و چند تن دیگر در پناهگاه در تل آویو.

رهبر اکثریت سنای آمریکا که به همراه یک هیئت فراحزبی از سناتورهای ایالات متحده به اسرائیل سفر کرده‌ است، روز یک‌شنبه در جریان حمله راکتی شبه‌نظامیان حماس به تل‌آویو، به یک پناهگاه انتقال یافت.

سناتور چاک شومر در پیام‌رسان «ایکس» نوشت، روز یک‌شنبه ۲۳ مهر در تل‌آویو به دلیل شلیک موشک از سوی گروه فلسطینی حماس با هیئت همراه خود «با عجله به یک پناهگاه منتقل شدند.»

او با انتشار تصویری، تأکید کرد: «این به شما نشان می‌دهد که اسرائیلی‌ها چه وضعیتی را از سر می‌گذرانند. ما باید حمایت لازم را برای دفاع اسرائیل از خود فراهم کنیم.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس سناتور چاک شومر را «بالاترین مقام منتخب یهودی در ایالات متحده» معرفی کرده که برای نشان دادن حمایت از اسرائیل، پیش از درخواست جو بایدن برای تصویب بودجه مربوط به زمان جنگ برای اسرائیل و همچنین اوکراین به این کشور سفر کرده است.

بر اساس این گزارش، چاک شومر که یک سناتور دموکرات است، گفته که با مقامات اسرائیلی درباره این موضوع گفت‌وگو می‌کند که اسرائیل «چه نوع حمایتی برای عملیات نظامی و انسانی نیاز دارد.»

سناتورهای جمهوری‌خواه میت رامنی از ایالت یوتا و بیل کسیدی از لوئیزیانا و همچنین سناتورهای دموکرات جکی روزن از نوادا و مارک کلی از آریزونا در این سفر چاک شومر را همراهی می‌کنند.

آیزاک هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل صبح یک‌شنبه با این هیئت دو حزبی از سناتورهای ایالات متحده به سرپرستی سناتور چاک شومر دیدار کرده است.

XS
SM
MD
LG