لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۷

جایزه «یک عمر دستاورد» برای کریستوفر پلامر، بازیگر اشکها و لبخندها


کریستوفر پلامر هنرپیشه ۸۷ ساله کانادایی
کریستوفر پلامر هنرپیشه ۸۷ ساله کانادایی

کریستوفر پلامر هنرپیشه ۸۷ ساله کانادایی در بسیاری از فیلمهای کلاسیک و محبوب چهره ای آشناست. او از سوی آکادمی سینما و تلویزیون کانادا مورد تقدیر قرار می گیرد.

از آثار فراموش نشدنی مانند «اشکها و لبخندها» که به نیم قرن پیش برمی‌گردد، تا فیلمهای علمی تخیلی پرطرفدار مانند «استار ترِک» و درام های هیجانی مثل «دختری با خالکوبی اژدها» که همین چند سال پیش ساخته شد.

آکادمی سینما و تلویزیون کانادا تصمیم گرفته است که وقت آن رسیده از این بازیگر برجسته تمجید شود و از این رو در مراسم اهدای جوائز امسال که در ماه مارس در تورنتو برگزار می‌شود، جایزه «یک عمر دستاورد» را به کریستوفر پلامر اهدا خواهد کرد.

به گفته «مارتین کتز» مدیر این آکادمی کریستوفر پلامر یکی از بزرگترین هنرپیشگان عصر خود است که بیننده را با اجراهای نمادینش دلشاد کرده است.

کریستوفر پلامر در سال ۱۹۲۹ در مونترال کانادا متولد شد و از سال ۱۹۵۸ که در فیلم « عشق بازیگری» ایفای نقش کرد تا به امروز حرفه بازیگری فعال و درخشانی داشته است.

کریستوفر پلامر برنده حایزه اسکار
کریستوفر پلامر برنده حایزه اسکار

او در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه اسکار به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل شد. او این جایزه را برای بازی در فیلم «تازه‌کارها » گرفت و با این برد یک رکورد جالب را هم شکست. کریستوفر پلامر کهنسال ترین فردی است که برنده جایزه اسکار شده. او در آن زمان ۸۲ سال داشت.

کریستوفر پلامر همچنان به حرفه بازیگری خود ادامه می‌دهد. فیلم جدید او «استثنا» به زودی بروی پرده سینماها می‌رود.

آقای پلامر همچنین سرگرم کار بر روی دو فیلم دیگر به نامهای «مرزها» و «مردی که کریسمس را اختراع کرد» است که در سال ۲۰۱۷ بروی پرده سینما خواهند رفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG