لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۲

کاسبان ایتالیا به دنبال خریداران چینی هستند


رستورانی در ایتالیا
رستورانی در ایتالیا
صاحبان مشاغل ایتالیا، که اکنون با مشکلات مالی عمده ای دست و پنجه نرم میکنند، برای رفع مشکلات خود در جستجوی سرمایه گذاران چینی هستند.

بحران مالی و اقتصادی ایتالیا بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک را در شرایط بسیار وخیمی قرار داده است. شمار فزاینده ای از صاحبان کسب و کار ایتالیا که قادر به دریافت وام نیوده، و اعتماد چندانی به بازسازی اقتصادی در این کشور ندارند تلاش می کنند تا کسب خود را به سرمایه گذاران چینی بفروشند.

لورا زناردی، و مونیکا بورلینی ۱۳ سال پیش یک کافه در منطقه تاکستانی شمال شهر فرانسیا کورتا باز کردند.

لورا گفت کافه ما در ابتدا یک انبار خالی بود. ما با هزینه، و زحمات زیاد آن را به صورت فعالی در آوردیم، که به مانند یک فرزند، برای ما بسیار سازنده و رضابت بخش بود.

آنها گفتند بحران مالی و اقتصادی ایتالیا از شمار مشتریان کاسته و درآمد را پایین آورده است. لذا آنها تصمیم گرفته اند تا «کافه – بار» خود را بفروشند.

مونیکا گفت اداره کافه نسبت به گذشته بسیار سخت تر شده است. با توجه به درآمد مردم و جریان پول، کار ما در گذشته بسیار آسان بود. ولی اکنون مشتریان بسیار با احتیاط خرج می کنند و سطح انتظارات آنها بسیار بالا رفته است. گاهی باید تا صبح کافه را باز نگهداریم تا بتوانیم به آنها سرویس خوبی ارائه دهیم. او گفت شبی نیست که به مشکلات مالی مردم فکر نکنیم.

لورا و مونیکا از طریق استفاده از وبسیایتی به نام «به چینی بفروشید» تلاش می کنند تا کافه خود را به سرمایه گذاران چینی بفروشند.

سیمون تاپینو یکی از کسانی است که این وبسایت را ایجاد کرده است. این وبسایت از طریق ترجمه و تبلیغات تلاش می کند تا مشاغل کوچک در ایتالیا را به خریداران چینی بفروشد.

سیمون گفت این وبسایت اواسط ماه فوریه گذشته ایجاد کرد. در آغاز این وبسایت بیشتر نقش یک مترجم را بازی می کرد. ولی به سرعت کار این وبسایت پیشرفت کرد به طوری که در حال حاضر یازده کارمند و ۴ مترجم دارد. کارهای تبلیغاتی زیادی باید انجام دهیم که بسیار پر زحمت و وقت گیر است.

از زمانی که بحرانهای مالی و اقتصادی اروپا آغاز و بسیار از مشاغل را تحت فشار مالی قرار داد، در سالیان اخیر شمار فزاینده ای از سرمایه گذاران چینی دست به خرید مشاغل کوچک در ایتالیا زده اند. نتایج بدست آمده از پژوهشی که اخیراً انجام شده نشان می دهد که شمار صاحبان مشاغل کوچک خریداری شده توسط سرمایه گذاران چینی در سالیان اخیر ۳۴ درصد افزایش یافته است.

اما، آنجلو اوی، نماینده جامعه مشاغل چینی در میلان گفت که سرمایه گذاری چینی های در ایتالیا در حال تغییر است.

آنجلو گفت سرمایه گذاران چینی اخیراً به بخش خدماتی ایتالیا گرایش پیدا کرده اند. او گفت در گذشته سرمایه گذاری چینی ها بر روی صنایع کوچک مانند پوشاک، و صنعت مد بود، لی اکنون بیشتر در بخش خدماتی متمرکز شده است.

اوی گفت که در آغاز شاید هنوز برخی از فروشندگان محلی مایل نبودند شغل خود به سرمایه گذاران چینی بفروشند. او افزود که در بخش خدماتی سرمایه گذاران چینی هرچیزی را تصور کنید و در هر کجای ایتالیا که باشد خریداری می کنند. آنها حتی بارهایی را که برای چند نسل توسط اعضای یک خانواده ایتالیائی اداره شده خریداری می کنند. او با شگفتی گفت که مردم چین هیچ گونه تجربه و اطلاعی از نحوه گرداندن یک مشروب فروشی در ایتالیا ندارند!

لوری و مونیکا کافه خود را به قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار برای فروش گذارده اند. بسیاری از خریداران چینی آن را یک سرمایه گذاری قلمداد کرده و گفته اند که قادر نیستند تا به این میزان سرمایه گذاری کنند. ولی لوری و مونیکا خوش بین هستند که به زودی خریدار درستی پیدا خواهد شد.
XS
SM
MD
LG