لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۷

تحصن در مرکز رم در اعتراض به گرانی مسکن


درگیری پلیس با تظاهرکنندگان
درگیری پلیس با تظاهرکنندگان

صدها نفر در مرکز رم روز یکشنبه در اعتراض به برنامه صرفه جوئی دولت و گرانی مسکن دست به یک تحصن غیرمجاز زدند.

صدها نفر در مرکز رم روز یکشنبه در اعتراض به برنامه صرفه جوئی دولت و گرانی مسکن دست به یک تحصن غیرمجاز زدند. معترضان گفتند که به تحصن خود ادامه خواهند داد.

قرار است که روز سه شبنه نماینده معترضان در مورد خواستهای آنها با ماریتسیو لوپی، وزیر امور زیرسازی و ترابری، دیدار و گفتگو کند.

لوچا فاگیانو، یکی از برگزارکنندگان تحصن گفت که تا روز سه شنبه به تحصن خود ادامه خواهیم داد، و سپس دست به تظاهرات دیگری خواهیم زد تا صدا و خواسته های خود را به گوش مسئولان برسانیم. در وبسایت هماهنگی مدنی برای مبارزه با مشکل مسکن، برگزارکنندگان تظاهرات تظاهرات نشسته را شروع یک قیام خوانده است.

تظاهرکنندگان با شعار «بیائید تا شهرمان را پس بگیریم» و یا «مصادره خانه ها را متوقف کنید» رفت و آمد در یکی از میادین عمده مرکز رم را بکلی مختل کردند.
ده ها هزار نفر روز شنبه در سراسر رم دست به تظاهرات نسبتاً آرام زدند تا توجه مقامات دولت را به پیامدهای اجتماعی ناشی از بحرانهای اقتصادی جلب کنند.
برخی از تظاهرکنندگان تصمیم گرفتند تا با زدن چادر و تظاهرات نشسته در مرکز رم به مخالفت خود با طرح صرفه جوئی دولت و گرانی مسکن ادامه دهند.

روز گذشته تظاهرات در مقابل ساختمان وزارت دارائی در رم به درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان منجر شد. آنجلینو الفانو، وزیر کشور ایتالیا، گفت که در درگیریهای روز شنبه پلیس ایتالیا ۱۶ نفر را دستگیر و ۵ فرانسوی اختلال گر را از کشور اخراج کرد.

رکود اقتصادی ایتالیا در دو سال گذشته نرخ بیکاری را به بالاتری سطح تاریخی خود رسانده، کسب کار هزاران نفر را بسته و بسیاری از جوانان این کشور را مجبور ساخته است تا برای پیدا کردن شغل به خارج از ایتالیا بروند.

بسیاری از صاحبان خانه قادر به پرداخت اقساط وام مسکن نبوده ، و بسیار از اجاره نشینان نیز نمیتوانند اجاره مسکن خود را بپردازند. این امر منجر به افزایش مصادره خانه های و اخراج مستأجران شده است.
XS
SM
MD
LG