لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۱

مایکروسافت از رخنه هکرهای چینی به ایمیل‌های سازمان‌های دولتی آمریکا خبر داد


آرشیو
آرشیو

شرکت «مایکروسافت» روز چهارشنبه ۲۱ تیر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که هکرهای مرتبط با دولت چین، در یک عملیات گسترده جاسوسی سایبری، به طور مخفیانه به حساب‌های ایمیل حدود ۲۵ سازمان، از جمله سازمان‌های دولتی آمریکا، دسترسی پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیون «ای‌بی‌سی» گفت که ورود به حساب‌های دولت فدرال «به سرعت» شناسایی شد و از دسترسی به ایمیل‌های بیشتر جلوگیری شد.

مایکروسافت در این بیانیه‌ که در وب‌سایت این شرکت انتشار یافت، گفت که گروه هکری «استورم-۰۵۵۸»، توکن‌های احراز هویت دیجیتالی برای دسترسی به حساب‌های ایمیل در سرویس «آوت‌لوک» را جعل کردند. این کارزار جاسوسی سایبری از ماه مه آغاز شد.

مایکروسافت افزود که مانند تمام موار‌د مشابه، با سازمان‌هایی که هدف جاسوسی سایبری قرار گرفتند یا در معرض خطر هستند، تماس گرفته و آگاهی‌های لازم را در اختیار آنها قرار داده است.

این شرکت بدون اشاره به قربانیان این عملیات هکری گفت که این گروه هکری در درجه نخست، نهادهای اروپای غربی را هدف قرار می‌دهد.

آرشیو
آرشیو

آدام هاج، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، بدون اشاره به جزئیات، گفت که نفوذ در امنیت ابری مایکروسافت، «سیستم‌های طبقه‌بندی نشده» را تحت تاثیر قرار داده است.

او افزود: «مقامات بلافاصله با مایکروسافت تماس گرفتند تا منبع و میزان آسیب‌پذیری در سرویس ابری خود را شناسایی کنند.»

در این حال، سفارت چین در لندن به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد. پکن به طور معمول دست داشتن در هر نوع هک را رد می‌کند.

XS
SM
MD
LG