لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۱

چين وعده شفاف سازی در نحوه اداره کشور داد


چين وعده شفاف سازی در نحوه اداره کشور داد

در حالی که دولت کمونيست چين وعده به شفافيت می دهد اما می گويد کنترل و سانسور اينترنتی همچنان ادامه خواهد داشت.

دولت چين تعهد کرده است نحوه اداره دولت، حزب کمونيست و وضع قوانين و مقررات را که تاکنون بسيار سری انجام می شد، آشکار و شفاف سازد.

وانگ چن، وزير ارتباطات بين المللی کميته مرکزی حزب کمونيست چين، می گويد: ما برای نزديک کردن ارتباط با مردم به تدريج شيوه قانونگذاری و وضع مقررات را شفاف و آشکار می کنيم. نظارت مردم را می پذيريم و کار خود را بهبود می بخشيم.

اما مقام تبليغاتی حزب کمونيست گفت: کنترل محکم و شديد دولت بر اينترنت همچنان پابرجا خواهد ماند.

پوانگ چن گفت: ما بايد کنترل بر برخی بخش های اينترنت را اعمال کنيم، مانند شايعه پراکنی، آسيب به ثبات اجتماعی، انتشار اطلاعات نامناسب مانند پورنوگرافی و همچنين فعاليت های اقتصادی غيرقانونی.

اين در حالی است که استفاده از اينترنت در چين به سرعت گسترش می يابد.

وزير ارتباطات بين المللی کميته مرکزی حزب کمونيست چين افزود: شمار استفاده کنندگان از اينترنت در کشور ما در سال گذشته از ۵۰۰ ميليون نفر فراتر رفت. استفاده از اينترنت در چين افزايش يافته است و محتوای اطلاعاتی آن رنگارنگ و غنی است. اينترنت بصورت يک زيربنای مهم در اداره اقتصاد ملی در آمده و به يک رسانه موثر، تبديل شده است.

دولت چين می گويد شفاف سازی و آشکار کردن فعاليت های دولت از طريق سخنگويان دولتی، دسترسی رسانه های دولتی در گردآوری خبر از خارج از کشور، و استفاده از ميکرو- بلاگ برای ارتباط با مردم؛ صورت خواهد گرفت.

دولت چين نه تنها مطالب پورونوگرافی بلکه اطلاعات حساس سياسی و شبکه های اينترنتی پرطرفدار چون فيس بوک و توييتر را نيز مسدود می کند.

XS
SM
MD
LG