لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ایران ۰۶:۴۰

در حالی که دولت کمونيست چين وعده به شفافيت می دهد اما می گويد کنترل و سانسور اينترنتی همچنان ادامه خواهد داشت.

دولت چين تعهد کرده است نحوه اداره دولت، حزب کمونيست و وضع قوانين و مقررات را که تاکنون بسيار سری انجام می شد، آشکار و شفاف سازد.

وانگ چن، وزير ارتباطات بين المللی کميته مرکزی حزب کمونيست چين، می گويد: ما برای نزديک کردن ارتباط با مردم به تدريج شيوه قانونگذاری و وضع مقررات را شفاف و آشکار می کنيم. نظارت مردم را می پذيريم و کار خود را بهبود می بخشيم.

اما مقام تبليغاتی حزب کمونيست گفت: کنترل محکم و شديد دولت بر اينترنت همچنان پابرجا خواهد ماند.

پوانگ چن گفت: ما بايد کنترل بر برخی بخش های اينترنت را اعمال کنيم، مانند شايعه پراکنی، آسيب به ثبات اجتماعی، انتشار اطلاعات نامناسب مانند پورنوگرافی و همچنين فعاليت های اقتصادی غيرقانونی.

اين در حالی است که استفاده از اينترنت در چين به سرعت گسترش می يابد.

وزير ارتباطات بين المللی کميته مرکزی حزب کمونيست چين افزود: شمار استفاده کنندگان از اينترنت در کشور ما در سال گذشته از ۵۰۰ ميليون نفر فراتر رفت. استفاده از اينترنت در چين افزايش يافته است و محتوای اطلاعاتی آن رنگارنگ و غنی است. اينترنت بصورت يک زيربنای مهم در اداره اقتصاد ملی در آمده و به يک رسانه موثر، تبديل شده است.

دولت چين می گويد شفاف سازی و آشکار کردن فعاليت های دولت از طريق سخنگويان دولتی، دسترسی رسانه های دولتی در گردآوری خبر از خارج از کشور، و استفاده از ميکرو- بلاگ برای ارتباط با مردم؛ صورت خواهد گرفت.

دولت چين نه تنها مطالب پورونوگرافی بلکه اطلاعات حساس سياسی و شبکه های اينترنتی پرطرفدار چون فيس بوک و توييتر را نيز مسدود می کند.

XS
SM
MD
LG