لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۹

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا : ارتش چین «تخاصمی و خطرناک‌تر» شده است


ژنرال مارک میلی - آرشیو
ژنرال مارک میلی - آرشیو

مقام ارشد نظامی آمریکا در سفر به منطقه اقیانوس هند و آرام گفت ارتش چین طی پنج سال گذشته به طور قابل توجهی تخاصمی‌تر شده است و خطرناک‌تر رفتار می‌کند.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز یکشنبه در اندونزی گفت میزان تعاملات ناامن ارتش چین‌ در منطقه اقیانوس آرام با نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای شریک به طور قابل توجهی افزایش یافته است و چین همچنین به به طور فزاینده‌ای اقدام به رهگیری هواپیماها و کشتی‌های آمریکا و شرکایش می‌کند.

ژنرال میلی که پیشتر از کارکنانش خواست جزئیاتی در مورد تعاملات بین ارتش چین با ایالات متحده و سایرین در این منطقه جمع‌آوری کنند، گفت پیامی که ارتش چین از طریق اقداماتش در هوا و دریا می‌فرستد این است که به طور قابل توجهی در این منطقه خاص تهاجمی‌تر شده است.

به گزارش آسوشتیدپرس، سفر ژنرال میلی به منطقه به شدت بر تهدیدات از سوی چین متمرکز است.

مقامات نظامی آمریکا همچنین در مورد احتمال حمله چین به تایوان، جزیره دموکراتیک و خودمختاری که پکن آن را یک استان جدا شده می‌داند، هشدار داده‌اند. چین تحریکات نظامی خود علیه تایوان را تشدید کرده است و به نظر می رسد که با ارعاب آن را برای اتحاد با سرزمین اصلی کمونیست تحت فشار گذاشته است.

مقامات نظامی آمریکایی می‌گویند که پکن تا سال ۲۰۲۷ ممکن است در مورد تایوان اقدام کند. آمریکا متحد اصلی تایوان و تامین کننده اصلی تسلیحات دفاعی آن است.

چین همچنین روز یکشنبه دومین بخش از یک ایستگاه فضایی دائمی خود را به فضا پرتاب کرد. به گزارش رویترز چین می‌خواهد تا پایان سال این ایستگاه را تکمیل کند.

تلویزیون چین گزارش داد که پرتاب به فضا کاملا موفق بود. چین ساخت ایستگاه فضایی را در آوریل ۲۰۲۱ آغاز کرد.

XS
SM
MD
LG