لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۰

چین از مبتلا شدن ۱۷ تن دیگر به کوروناویروس جدید خبر داد


مقامات بهداشت ووهان، چین، روز یکشنبه ۲۹ دی، ۱۷ مورد دیگر از مبتلایان به کوروناویروس جدید را گزارش دادند. به این ترتیب شمار مبتلایان به این بیماری ناشناس به ۶۲ نفر رسیده است و دو نفر نیز در این شهر جان خود را از دست دادند.

کروناویروس یک خانواده از ویروس است که از ویروس سرماخوردگی تا بیماری سارس، که یک بیماری تنفسی خطرناک است، را شامل می‌شود.

به گزارش رویترز، کمیسیون ملی بهداشت روز یکشنبه گفت، سازمان‌های مختلف برای به انجام رساندن اقدامات پیشگیرانه باید با یکدیگر همکاری کنند.

این کمیسیون گفت که باید در طول جشنواره بهار - جشنواره سال نو چینی - «بیشتر مراقب باشیم و به توسعه و تغییر این اپیدمی توجه کنیم و اقدامات پیشگیری و کنترل این بیماری را به اجرا در آوریم.»

چین، سازمان جهانی بهداشت، و دیگر مقامات بهداشتی جهان، در تلاش هستند که این ویروس را که در اواخر ماه دسامبر ده‌ها نفر را در شهر ووهان – بزرگترین شهر در مرکز چین - به ذات‌الریه مبتلا کرد، مهار کنند.

مقامات بهداشت نگران هستند که با فرا رسیدن سال نو چینی که از هفته آینده آغاز می شود شمار زیادی از جمعیت ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری چین به خارج از آن کشور سفر می‌کنند.

بنا بر گزارش سازمان جهانی بهداشت، هیچ مدرکی مبنی بر انتقال (سرایت) فرد به فرد این ویروس جدید وجود ندارد، ولی افزود احتمال آن را نیز نمی توان رد کرد.

بررسی برای شناسایی منشأ این کوروناویروس جدید همچنان در جریان است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG