لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۳

گزارش یونیسف: حذف وعده‌های غذایی کودکان در بیشتر خانواده‌های لبنانی


مقر یونیسف در ژنو (آرشیو)
مقر یونیسف در ژنو (آرشیو)

صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، در گزارشی اعلام کرد بیش از نیمی از خانواده‌های لبنانی حداقل یک کودک دارند که تا اکتبر سال ۲۰۲۱، به دلیل شرایط نابسامان اقتصادی حاکم بر این کشور، یک وعده غذایی‌ روزانه‌اش حذف شده است.

در این گزارش آمده است که کودکان از بحران عمیق اقتصادی کشور که در پی شیوع ویروس کرونا تشدید شده است، آسیب جدی دیده‌اند، حدود ۸ نفر از هر ۱۰ نفر به ورطه فقر رانده شده‌اند، و تحصیل ۷۰۰ هزار کودک از جمله ۲۶۰ هزار لبنانی در معرض تهدید قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بحران اقتصادی لبنان که ریشه در چندین دهه فساد و سوء مدیریت دارد، ارائه خدمات ضروری مانند برق و آب را دچار اختلال کرده است.

در گزارش صندوق کودکان ملل متحد آمده است که تقریبا نیمی از خانواده‌ها تا ماه اکتبر سال ۲۰۲۱، آب آشامیدنی کافی نداشتند و یک سوم آنها، دلیل این عدم دسترسی را «هزینه‌» آن عنوان کرده‌اند.

در این گزارش همچنین آمده است که تعداد خانواده‌های لبنانی که کودکان خود را برای کار می‌فرستند، بین ماه‌های آوریل تا اکتبر با هفت برابر افزایش روبرو شده است.

خبرگزاری رویترز نوشته است که دولت نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان، در به اجرا گذاشتن برنامه‌های امنیت اجتماعی از جمله طرح ۲۴۶ میلیون دلاری مورد حمایت بانک جهانی که در ماه مارس توسط پارلمان این کشور تصویب شد و یا بهره‌برداری از ۵۵۶ میلیون دلار اعتبار تخصیص داده شده برای برنامه «کارت سهیمه‌بندی»، کُند عمل کرده است.

XS
SM
MD
LG