لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۵

تردد «شاسی‌بلندها» در مسیر مجلس؛ فریدون عباسی: چرا باید «گدابازی‌» درآوریم و «گیر» بدهیم


آرشیو.
آرشیو.

حواشی استیضاح رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، که با عدم رأی اعتماد مجلس از مقامش عزل شد، منجر به درگیری تازه‌ای میان مجلس و دولت بر سر واگذاری «۱۰۰ خودروی شاسی‌بلند به نمایندگان مجلس» شده است.

در تازه‌ترین تحول، فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس گفته است: «چرا باید این گدابازی‌ها را درآوریم و به ماشین شاسی‌بلند گیر بدهیم؟ مگر قیمت ماشین شاسی بلند چقدر است؟» این اظهارات واکنش برخی کاربران را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

تردد شاسی‌بلندها در مسیر دولت و مجلس

خبر واگذاری خودروهای شاسی‌بلند به نمایندگان که پیشاپیش استیضاح وزیر پیشین صمت به وسیله نماینده تبریز، احمد علیرضابیگی، فاش شد ابتدا با انکار شماری از مقام‌های مجلس شورای اسلامی و دولت مواجه شد.

اما پس از رأی عدم اعتماد مجلس به رضا فاطمی‌امین، دولتی‌ها با تغییر موضعی آشکار نه‌تنها واگذاری شاسی بلندها به نمایندگان مجلس را تائید کردند بلکه تعداد آنها را هم «بیش از یک‌صد خودرو» اعلام کردند.

به گفته رئیس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری، از سال ۱۴۰۰ تا اواسط سال ۱۴۰۱ بیش از یک‌صد خودرو به قیمت کارخانه و بدون قرعه‌کشی به شماری از نمایندگان واگذار شده است.

اعلام واگذاری بیش از یکصد خودرو در حالیست که احمد علیرضابیگی، نماینده فاش‌کننده این خبر، پیشتر شمار خودروهای شاسی‌بلند واگذارشده فیدلیتی و دیگنیتی به نمایندگان را ۷۰ تا ۷۵ دستگاه اعلام کرده بود.

حسن درویشیان، رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهوری، با تبرئه رضا فاطمی‌امین گفته است: «وزیر وقت صمت اطلاعی از وقوع یا کم و کیف آن نداشته است.»

تائید این مقام دولتی درباره واگذاری خودروها، انتقاد برخی نمایندگان از جمله فریدون عباسی، نماینده مجلس و عضو کمیسیون انرژی ، را در پی داشت.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: « چرا باید این گدابازی‌ها را درآوریم و به ماشین شاسی‌بلند گیر بدهیم؟ مگر قیمت ماشین شاسی بلند چقدر است؟»

اظهارنظر این نماینده مجلس با واکنش منفی بسیاری در کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

یک کاربر در انتقاد از اظهارات فریدون عباسی، به فقر و روی‌آوردن برخی از مردم به کلیه‌فروشی اشاره کرده است:

شماری از نمایندگان مجلس هم خواستار انتشار اسامی دریافت‌کنندگان شاسی‌بلندها شدند.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده مجلس، هم بر شفاف‌سازی دراینباره تاکید کرد:

گرچه برخی ، همچون محمد مهاجری، روزنامه‌نگار اصولاگرا، مجادله کنونی میان مجلس و دولت را انتقامجویی حامیان دولت از جریان قالیباف می ‌دانند.

XS
SM
MD
LG