لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۱

سنتکام از انهدام دو فروند موشک ضدکشتی حوثی‌ها در بامداد چهارشنبه خبر داد


ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام)، اعلام کرد در ساعت ۲:۳۰ بامداد چهارشنبه به وقت صنعا در حمله‌ای دوباره به مواضع حوثی‌ها در یمن، دو فروند موشک ضدکشتی این گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی را که آماده شلیک به سمت دریای سرخ بودند، منهدم کرده است.

سنتکام همچنین اعلام کرد که ارتش آمریکا تشخیص داده که حوثی‌ها قصد داشتند با این موشک‌ها کشتی‌های تجاری و ناوهای آمریکایی را در منطقه هدف بگیرند.

ایالات متحده شامگاه دوشنبه نیز در عملیات مشترکی با بریتانیا، مواضع حوثی‌ها را مورد هدف قرار داد. بریتانیا نیز اعلام کرد که حملات دوشنبه به حوثی‌ها با حمایت و مشارکت ۲۴ کشور انجام گرفته است.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) بامداد چهارشنبه همچنین اعلام کرد که نیروهای این کشور در پاسخ به حملات گروه‌های شبه‌نظامی عراقی تحت حمایت جمهوری اسلامی به پایگاه «عین‌الاسد» در عراق، مواضع این گروه‌ها را مورد حمله قرار دادند.

براساس اعلام «سنتکام»، نیروهای آمریکایی در ساعت ۱۲:۱۵ بامداد چهارشنبه به وقت عراق، طی حملات هوایی، سه بخش از تاسیسات مورد استفاده گروه شبه‌نظامی «کتائب‌ حزب‌الله» و سایر گروه‌های وابسته به تهران در عراق را مورد هدف قرار دادند.

سنتکام همچنین اعلام کرد که در این حملات انبارها و مکان‌های مرتبط با قابلیت‌های موشکی و پهپادی متعلق به کتائب حزب‌الله منهدم شده است.

ایالات متحده در هفته های اخیر در واکنش به حملات گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در عراق و سوریه، به مواضع آنها حمله کرده است.

XS
SM
MD
LG