لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۷

از لیدی گاگا تا ریانا و سلنا گومز به ممنوعیت سقط جنین در آلاباما اعتراض کردند


لیدی گاگا، ریانا، سلنا گومز، دوآ لیپا و بسیاری دیگر از چهره هاش مشهور زن در شبکه های اجتماعی مخالفت خود را با قانون جدید ایالت آلاباما در ممنوعیت سقط جنین ابراز کردند.

روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه فرماندار آلاباما، خانم «کِی آیوی» محدود‌کننده ترین قانون در آمریکا در رابطه با سقط جنین را امضا کرد. بر اساس این قانون حتی زنانی که بر اثر تجاوز باردار می شوند اجازه سقط جنین را نخواهند داشت و پزشکانی که مرتکب سقط جنین شوند به ۱۰ تا ۹۹ سال زندان محکوم خواهند شد.

تمامی سناتورهایی که به این قانون رای داده اند مرد و جمهوریخواه هستند.

لیدی گاگا:

«تحریم سقط جنین در آلاباما توهین بزرگی است. خصوصا به آنهایی که در نتیجه تجاوز باردار می شوند. یعنی پزشکانی که بچه را سقط می کنند مجازات سخت تری از مرد متجاوز دارند؟ من برای زنان و دختران جوانی که قربانی این نظام می شوند دعا می کنم.»

ریانا:

«به این افراد بی‌خرد که برای زنان در آمریکا تصمیم‌گیری می کنند نگاه کنید. فرماندار «کی آیوی» خجالت بکش!»

سلنا گومز:

«به زنان نگویید با بدن خود چکار کنند.»

دوآ لیپا:

«اگر بدن تو نیست، تصمیم تو نیست. هیچی توجیهی نیاز نیست. هیچ مردی نباید برای زنان چنین تصمیمات اساسی بگیرد. چطور ممکن است سقط جنین تحریم شود اما حمل اسلحه نه؟ حقوق ما زنان باید شنیده شود. ما حق داریم خشمگین باشیم. من یکپارچه با خواهرانم می‌ایستم.»

ایالت های آلاباما، میزوری، کنتاکی، میسیسیپی، اوهایو و جورجیا ممنوعیت هایی را برای سقط جنین از هنگام شنیده شدن ضربان قلب جنین تصویب کرده اند که می تواند در ششمین هفته بارداری اتفاق بیافتد.

پرزیدنت ترامپ نیز گفته است که «سقط جنین باید در موارد حاملگی در نتیجه تجاوز و زنای محارم و برای حفظ جان مادر مجاز باشد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG