لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۴

پرزیدنت ترامپ به تصویب قانون سختگیری سقط جنین در چند ایالت آمریکا واکنش نشان داد


پس از تصویب قانون تشدید سختگیری سقط جنین در چند ایالت آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود به آن واکنش نشان داد.

پرزیدنت دونالد ترامپ در چند توئیت درباره تصویب این قوانین نوشت که به شدت طرفدار حفظ حیات است و در رابطه با این موضوع سه استثنا را در نظر می گیرد.

پرزیدنت ترامپ گفته است که «سقط جنین باید در موارد حاملگی در نتیجه تجاوز و زنای محارم و برای حفظ جان مادر مجاز باشد.»

در روزهای اخیر، ایالت های آلاباما، میزوری، کنتاکی، میسیسیپی، اوهایو و جورجیا ممنوعیت هایی را برای سقط جنین از هنگام شنیده شدن ضربان قلب جنین تصویب کرده اند که می تواند در ششمین هفته بارداری اتفاق بیافتد.

پیشتر صدای آمریکا بخش انگلیسی گزارش داده بود که حامیان قانون سختگیری سقط جنین می گویند هدف آنها از این قوانین، تغییر در قانون تاریخی سال ۱۹۷۳ است. با تصویب قانون جدید در دو ایالت آمریکا، حامیان سختگیری برای سقط جنین می توانند شکایت را در دیوان عالی آمریکا مطرح کند و با توجه به سنگینی وزن محافظه کاران در عالیترین مرجع قضایی آمریکا امکان بازبینی در تصمیم تاریخی دیوان عالی در سال ۱۹۷۳ وجود دارد که سقط جنین را در سراسر ایالات متحده قانونی اعلام کرد.

این قانون استثناهایی از جمله در موارد اضطراری پزشکی قائل شده، ولی حاملگی های ناشی از ارتباط جنسی با نزدیکان و تجاوز جنسی را مشمول سقط جنین نمی داند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG