لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۲

کارولین کندی با مقام سفیر آمریکا وارد توکیو شد


کارولین کندی در توکیو، اندکی پس از ورود به ژاپن، جمعه ۱۵ نوامبر ۲۰۱۳
کارولین کندی در توکیو، اندکی پس از ورود به ژاپن، جمعه ۱۵ نوامبر ۲۰۱۳

در کابینه ژاپن اشاره شد که با توجه نزدیکی کندی با اوباما، حضور وی به عنوان سفیر برای توکیو و روابط دوجانبه مفید است.

کارولین کندی روز جمعه با سمت سفیر آمریکا در ژاپن وارد آن کشور شد تا کار خود را آغاز کند وطی سخنرانی خود در پی ورود به ژاپن از پدرش یاد کرد.

خانم کندی فرزند جان اف کندی رئیس جمهوری پیشین آمریکا نخستین زنی است که با سمت سفارت آمریکا در ژاپن مشغول به کار می شود.

این نخستین سمت دیپلماتیکی است که کارولین کندی به عهده گرفته است. خانم کندی در سخنان روز جمعه خود از سابقه رابطه روشن میان ژاپن و آمریکا سخن گفت و افزود که پدرش آرزو داشته که نخستین رئیس جمهوری آمریکا باشد که از ژاپن دیدار می کند و افزود که خرسند است که به عنوان دختر وی، توفیق یافته که این کار را انجام دهد.

خانم کندی که وکیل است و ۵۵ سال دارد، یک هفته پیش از پنجاهمین سالگرد ترور پدرش به مقام سفارت آمریکا در ژاپن رسیده و هفته آینده ادای سوگند خواهد کرد.

کارولین کندی از حامیان باراک اوباما بوده است و برای انتخاب وی به ریاست جمهوری و انتخاب مجددش برای دور دوم ریاست جمهوری کوشش فراوان کرد.

خانم کندی مدت کوتاهی برای آموزش و پرورش نیویورک خدمت کرده و در سال ۲۰۰۹ هم نامزد نمایندگی سنای آمریکا از ایالت نیویورک شد که نامزدی ناموفقی بود.

کندی در پیامی ویدئویی به سفرهای متعدد خود به ژاپن اشاره کرد و افزود که برای ماه عسلش به ژاپن سفر کرده و وقتی که ۲۰ ساله بوده، از هیروشیما دیدن کرده است.

جان اف. کندی از رؤسای جمهوری محبوب آمریکا در ژاپن بود و به ویژه به سبب جوان بودن،‌ مورد توجه ژاپنی ها بود.
توکیو به سبب نزدیکی رابطه خانم کندی با آقای اوباما از تصدی مسند سفارت توسط وی استقبال کرده اند و به وی خوشامد گفته اند.

روز جمعه در جلسه کابینه ژاپن به این موضوع نیز اشاره شد که با توجه به آن که گفته می شود کارولین کندی آنقدر به آقای اوباما نزدیک است که می تواند هر وقت که خواست، با رئیس جمهوری آمریکا تلفنی صحبت کند، حضور وی به عنوان سفیر آمریکا در ژاپن، برای توکیو بسیار مفید است.

کارولین کندی تنها فرزند جان اف کندی است که در قید حیات است.
XS
SM
MD
LG