لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۳

زندگی در کانادا به وضع عادی باز می گردد


دولت کانادا تصمیم دارد اوضاع کشور را پس از حوادث روز چهارشنبه بحال عادی باز گرداند.

به گزارش رویترز، یک روز پس از آن که یک تازه مسلمان در حمله ای به محل بنای یادبود جنگ در اوتاوا سربازی را کشت و پیش از آن که خودش کشته شود در داخل ساختمان پارلمان به تیراندازی پرداخت، کارمندان پارلمان در میان تدابیر امنیتی شدید بازگشت به مجتمع را آغاز کردند.

قرار است مجلس عوام در ساعت ۱۰ ، به وقت محلی، تشکیل جلسه دهد و استیفن هارپر نخست وزیر سخنرانی کند. رئیس مجلس در بیانیه ای گفت این تصمیم «پیام روشنی از قاطعیت کانادا به حفظ شیوه آزاد و دمکراتیک زندگی خود می فرستد.»

پرچم ها در ساختمان مرکزی پارلمان نیمه افراشته است. اعضای پارلمان گفتند آنها برای ادای احترام به سربازی که هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد در محل بنای یادبود جنگ جمع می شوند.

یک افسر پلیس سوار کانادا روز پنجشنبه گفت در تیراندازی ها فقط یک مرد مسلح بود، و افزود در سردرگمی بامداد چهارشنبه، شاهدان حوادث را از زاویه های گوناگون می دیدند، و چنین بنظر می رسید تیرانداز دومی هم درگیر بوده است. اما ویدیوها و مصاحبه های دیگر نشان داد چنین نبود.

استیفن هارپر چهارشنبه شب در پیامی کوتاه به مردم کانادا قول داد نبرد با سازمان های تروریستی تشدید شود و گفت کانادا هرگز مرعوب نخواهد شد. و نهادهای امنیتی برای شناسائی تهدیدها و جلوگیری از آنها از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

XS
SM
MD
LG