لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۰

پاسخ کارشناسان بهداشتی به یک پرسش قدیمی: آیا سکس به «القای زایمان» کمک می‌کند؟


وقتی زن حامله تا هفته ۴۱ بارداری، زایمان انجام ندهد، پزشکان برای شروع زایمان ممکن است روش «القای زایمان» را به بکار بگیرند که هدف تسریع زایمان است. باورهای قدیمی و غیرعلمی زیادی در مورد «القای زایمان» وجود دارد. این باورها شامل خوردن غذاهای تند، رقصیدن، پیاده روی، خوردن روغن کرچک، و از همه پرطرفدارتر آمیزش جنسی است.

وقتی زن باردار وارد چهلمین هفته بارداری می شود، حاضر به انجام هر کاری است تا بچه از شکمش بیرون بیاید. القای زایمان نیز به معنای کاری است که باعث فرا رسیدن زمان زایمان شود.

در واقع ۳۰ درصد از مجموع ۲۴۰۰ زنی که در یک نظرسنجی شرکت کرده بودند، گفتند که خودشان تلاش کرده بودند که زمان زایمان‌شان برسد.

یکی از این باورها، که زیاد شنیده می شود و شاید پرطرفدارترین آنها نیز باشد، سکس یا آمیزش جنسی است. ولی آیا آمیزش جنسی به راستی موجب «القای زایمان» می شود؟

پاسخ منفی است. جسیکا شِپِرد، پزشک زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دانشگاه ایلینوی در شیکاگو، می گوید: «مطالعات زیادی بر روی آمیزش جنسی و تحریک و القای زایمان شده است. ولی بیشتر پژوهش ها موفق به یافتن ارتباط بین آمیزش جنسی و القای زایمان نشده‌اند.»

القای زایمان روشی است که در آن انقباض رحمی که به خودی خود انجام نمی شود، تحریک شود. این کار اغلب هنگامی‌که از موعد زایمان گذشته باشد و کیسه آب پاره نشود و زایمان به طور طبیعی صورت نگیرد، انجام می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG