لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۶

استعفای معاون رییس جمهوری برمه تأیید شد


برمه استعفای معاون محافظه کار رییس جمهوری را تایید کرده است. این اقدام بخشی از ترمیم کابینه است که قانون گذاران اصلاح طلب امیدوار هستند به کاهش نفوذ عناصر مخالف اصلاحات در دولت منجر شود.

رییس دو مجلس پارلمان برمه روز چهارشنبه هنگام گشایش جلسه پارلمان جدید اعلام کرد «تین آنک مینت اوو» به دلیل بیماری استعفا داده است.

آنگ مینت اوو، یک ژنرال سابق است که به تان شووه، حاکم نظامی پیشین برمه نزدیک است، و در اوایل ماه می درخواست کرده بود برای ادامه درمان کنار برود.

رییس جلسه مشترک پارلمان گفت پرسنل نظامی که یک چهارم کرسی های پارلمان را در اختیار دارند باید تا ۱۰ ژوئیه فرد جدیدی را برای معاونت ریاست جمهوری نامزد کنند. از رییس کمیسیون انتخابات به عنوان یکی از کسانی که شانس زیادی برای احراز این مقام دارد نام برده می شود.

یک قانون گذار عضو حزب توسعه ملی اقلیت راخین در گفت و گو با صدای امریکا ابراز امیدواری کرد معاون آینده ریاست جمهوری یک اصلاح طلب باشد.

رییس جمهوری برمه از زمان رسیدن به قدرت در یک سال پیش یک سلسله اصلاحات سیاسی و اقتصادی به اجرا گذاشته و یه دیکتاتوری نظامی دیرینه پایان داده است. اما با انتقادهای محافظه کاران دولت که مایل نیستند قدرت های قبلی خود را رها کنند روبرو شده است. با این حال عهد کرده است به پیشبرد آنچه آن را موج دوم اصلاحات اقتصادی می نامد ادامه دهد.
XS
SM
MD
LG