لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۸

سوچی خواهان کمک برای پیشبرد اصلاحات در برمه شد


آنگ سان سوچی در ژنو
آنگ سان سوچی در ژنو
آنگ سان سوچی رهبر اپوزیسیون برمه در آغاز سفر اروپایی خود خواهان کمک و سرمایه گذاری بین المللی برای پیشبرد اصلاحات دمکراتیک در برمه شده است.

خانم سوچی، که اخیراً به نمایندگی پارلمان برمه برگزیده شد، روز پنجشنبه در نشست سازمان بین المللی کار در ژنو گفت مایل است ببیند که دولت برمه اصلاحات بیشتری برای حفاظت از حقوق کارگران انجام دهد.

سازمان بین المللی کار وابسته به سازمان ملل متحد روز چهارشنبه تحریم هایی را که علیه برمه وضع شده بود لغو کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دولت تعهد کرد قانون کار اجباری را تا سال ۲۰۱۵ لغو کند.

آنگ سان سوچی همچنین نسبت به خشونت بین مسلمانان و بودائیست ها، که بیش از یک هفته است در غرب برمه جریان دارد، ابراز نگرانی کرد. او به خبرنگاران گفت تا قانون به اجرا درنیاید و حفاظت برابر از هر شهروندی تضمین نشود، چنین خشونت هایی ادامه خواهد یافت.

برنده جایزه صلح نوبل هنگام ورود به ژنو با شاخه های گل مورد استقبال قرار گرفت، و در طول سخنرانی اش حاضران چند بار بپا خاستند و دست زدند.

آنگ سان سوچی قرار بود از ژنو به برن، پایتخت سویس برود و با رییس جمهوری و وزیر امور خارجه ملاقات کند.

او روز جمعه از پارلمان سویس دیدن خواهد کرد و سپس به اسلو خواهد رفت، قرار است در آنجا جایزه صلح سال ۱۹۹۱ را ، که به دلیل بازداشت قادر نشد شخصاً در مراسم اعطا جایزه حضور داشته باشد، دریافت کند.
XS
SM
MD
LG