لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۰

اهدای جایزه به برگزیدگان آکادمی فیلم بریتانیا


عوامل فیلم «۱۲ سال بردگی» پس از دریافت جایزه شان از آکادمی سلطنتی فیلم بریتانیا در لندن، ۱۶ فوریه ۲۰۱۴
عوامل فیلم «۱۲ سال بردگی» پس از دریافت جایزه شان از آکادمی سلطنتی فیلم بریتانیا در لندن، ۱۶ فوریه ۲۰۱۴

استیو مک کویین، کارگردان فیلم ۱۲ سال بردگی: هم اکنون ۲۱ میلیون انسان در بردگی به سر می برند.

«۱۲ سال بردگی»، درامی بر مبنای حکایت حقیقی زندگی مرد سیاهپوستی است که در قرن نوزدهم زندگی می کرد و آزاد بود، اما به بیگاری گمارده شد و ۱۲ سال از زندگی اش را در یکی از ایالت های جنوبی آمریکا در بردگی گذراند.

این فیلم که مورد توجه و تحسین مردم و منتقدان قرار گرفته، روز یکشنبه در مراسم اعطای جوایز آکادمی فیلم بریتانیا، جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.

استیو مک کویین، کارگردان این فیلم، در مراسم اعطای این جایزه در بریتانیا، گفت که در برخی نقاط جهان، حتی امروز، بردگی پدیده منسوخی نیست و هم اکنون ۲۱ میلیون انسان در جای جای جهان در بردگی به سر می برند.

در این مراسم فیلم تحسین شده «جاذبه» ۶ جایزه را ربود که جایزه بهترین کارگردانی در میان آنها بود. کیت بلانشت نیز به خاطر ایفای نقش اصلی زن در فیلم «یاسمن آبی»، تازه ترین ساخته وودی آلن، برنده جایزه نقش اول زن شد.

جوایز آکادمی سلطنتی فیلم بریتانیا که مراسم اهدای آنها دو هفته پیش از مراسم آکادمی اسکار برگزار می شود، اغلب گمانه زنی ها پیرامون ربوده شدن اسکار را تقویت می کند و بسیاری معتقدند که احتمالا بسیاری از منتخبان این جشنواره، در میان برگزیدگان آکادمی اسکار نیز خواهند بود.
XS
SM
MD
LG