لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

جرمی کوربین برنده انتخابات داخلی حزب کارگر بریتانیا شد


جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا
جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا

جرمی کوربین، نماینده چپگرای پارلمان بریاتانیا، روز شنبه در انتخابات داخلی حزب کارگر با کسب اکثریت آراء موفق شد رهبری این حزب را همچنان حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روز شنبه، سوم مهر، جرمی کوربین با کسب ۶۱.۸ درصد آرای اعضا و حامیان حزب کارگر در مقابل حریف خود اوون اسمیت که رهبری کوربین را زیر سؤال برده بود پیروز شد و سمت رهبری این حزب را همچنان حفظ کرد.

آقای کوربین پس از پیروزی خود در روز شنبه در نشست سالانه حزب کارگر بریتانیا در لیورپول از قانونگذاران و اعضای حزب خود خواست تا اختلافات را کنار گذاشته و متحد شوند. آقای کوربین خطاب به حضار در نشست سالانه حزب کارگر گفت: «چیزهایی که ما را با هم متحد می کنند بسیار بیشتر از چیزهایی هستند که ما را از هم جدا می کنند.»

حزب کارگر بریتانیا که به مدت ۱۳ سال و تا سال ۲۰۱۰ حزب حاکم بریتانیا بود، به خاطر تردیدها درباره کفایت سیاست های این حزب در حفاظت از اقتصاد کشور در مقابل حزب محافظه کار بریتانیا شکست خورد.

با توجه به نظرسنجی ها در بریتانیا، حزب حاکم کنونی تحت رهبری ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، هنوز با هفت درصد تفاوت از محبوبیت بیشتری در مقایسه با حزب کارگر برخوردار است.

XS
SM
MD
LG