لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۸

اعتصاب رانندگان برزیلی در شهر میزبان جام جهانی


دولت برزیل که مدتی است با اعتراض های عمومی نسبت به هزینه بالای میزبانی رقابت های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در آن کشور روبروست، به تازگی با مشکل جدیدی مواجه شد.

در حالی که کمتر از سه هفته به آغاز رقابت های جام جهانی باقی مانده، برزیل با اعتصاب های کارگری متعددی در مناطق مختلف روبرو شده است. در جدیدترین مورد، رانندگان اتوبوس در یک شهر میزبان این رقابت ها دست به اعتصاب زدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه در گزارشی نوشت اعتصاب رانندگان اتوبوس در سالوادور، سومین شهر بزرگ برزیل، ترافیک شهر را مختل کرد. افزایش ۱۲ درصدی حقوق و کاهش ساعات کار از خواسته های آنهاست.

وزارت حمل و نقل برزیل گفت نیروهای پلیس اتوبوس هایی که رانندگان آنها حاضر هستند کار کنند را همراهی و اسکورت خواهند کرد.

ماه گذشته نیز سالوادور شاهد اعتصاب افراد دژبان بود. این شهر حدود سه میلیون جمعیت دارد و قرار است میزبان شش بازی از رقابت های جام جهانی آینده باشد.

آسوشیتدپرس همچنین در گزارش دیگری خبر داد یک نهاد دفاع از حقوق مصرف کننده در ریو دو ژانیرو دوشنبه شب در وبسایت خود نوشت، بارزسان در هتل هایی که قرار است بازیکنان ایتالیا و بریتانیا در آنها اقامت کنند، مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته پیدا کرده اند.

در هتل پورتوبلو، که تیم ملی ایتالیا در آن اقامت خواهد داشت، بازرسان ۲۵ کیلوگرم پاستا، میگو، سالمون و روغن نباتی با تاریخ های مصرف منقضی شده پیدا کردند.

تیم ملی بریتانیا در هتل رویال تولیپ اقامت خواهد کرد و در جریان بازرسی از آنجا، دو کیلوگرم کره، ژامبون و ماهی آزاد که دیگر برای مصرف مناسب نبود پیدا شد.

یک گزارش دیگر حاکی است مسئولان شهر مانوس دیگر میزبان بازی های جام جهانی، به دلیل بالا آمدن سطح آب یک شاخه رودخانه آمازون، وضعیت فوق العاده اعلام کرده است. با این حال مقامات می گویند انتظار نمی رود سیل براه افتد.

سخنگوی شهرداری مانوس گفته است وضعیت فوق العاده ۱۸۰ روزه، که روز سه شنبه به اجرا درآمد، فقط یک اقدام پیشگیرانه به منظور اطمینان از دسترسی سریع به خدمات اضطراری، در صورت سرازیر شدن آب به شهر است.

مانوس میزبان چهار مسابقه خواهد بود، از جمله تیم های ملی بریتانیا و ایتالیا در روز ۱۴ ژوئن، و آمریکا و پرتقال در روز ۲۲ ژوئن.
XS
SM
MD
LG