لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۶

آغاز موج تظاهرات ضد دولتی در برزیل


در پیشاپیش برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل درماه آینده، معترضین روز پنجشنبه موجی از تظاهرات در سراسر کشور براه انداختند، و برای جلب توجه دولت به نیازهای مسکن و آموزش، لاستیک های اتومبیل را آتش زدند و بزرگراه ها را بستند.

به گزارش آسوشیتد پرس، در سائوپولو، بزرگترین شهر برزیل، تظاهرات کنندگان دو جاده اصلی را بستند و صدها نفر در نزدیکی یکی از استادیوم هایی که برای مسابقات فوتبال ساخته شده است، دست به اعتراض زدند.

حدود ۱۵۰۰ نفر پرچم های سرخ و پرچم های برزیل را تکان می دادند. دود سیاهی که از لاستیک های مشتعل بر می خاست، فضا را پر کرده بود. ده ها پلیس ضد شورش محل اصلی ورود به استادیوم را بستند.

انتظار می رفت بزرگترین تظاهرات در سائو پولو که ۱۱ میلیون جمعیت دارد و میزبان نخستین مسابقه جام جهانی در ۱۵ ژوئن خواهد بود، و در ریو دو ژانیرو، که مسابقه نهایی در ماه ژوئیه در آنجا برگزار خواهد شد، برپا شود.

گروه ها همچنین قصد دارند تظاهرات ضد دولتی در شهرهای دیگری که میزبان رقابت های جام جهانی هستند، برپا کنند.

بسیاری از مردم برزیل از مصرف میلیارد ها دلار برای برعهده گرفتن میزبانی جام جهانی خشمگین هستند. معترضین گفته اند دولت باید هزینه ها را بر بهبود سیستم های درمانی، آموزشی ، امنیتی و زیر بنایی متمرکز کند.
XS
SM
MD
LG