لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۰

دختر برزیلی با کمک فالگیر ۱۳۹ میلیون دلار سرقت کرد


یکی از آثاری که توسط پلیس پیدا شده: «غروب آفتاب» از آرسیلا دو آمارال، نقاش مشهور برزیلی، است که در سال ۱۹۲۹ میلادی خلق شد.
یکی از آثاری که توسط پلیس پیدا شده: «غروب آفتاب» از آرسیلا دو آمارال، نقاش مشهور برزیلی، است که در سال ۱۹۲۹ میلادی خلق شد.

پلیس برزیل روز چهارشنبه شش نفر را به اتهام دست داشتن در سرقت ۱۶ اثر هنری نفیس به ارزش حدود ۱۳۹ میلیون دلار دستگیر کرد.

پلیس در بیانیه‌ای گفت این مجموعه آثار هنری از یک بیوه ۸۲ ساله که زمانی با یک مجموعه‌دار هنری ازدواج کرده بود، به سرقت رفتند.

این آثار باکیفیت، شاهکارهایی از برخی از هنرمندان نامدار هستند. بر اساس بیانیه پلیس، سرقت این آثار توسط دختر بیوه برزیلی سازمان‌دهی شده بود.

به نوشته رسانه‌های محلی، این دختر در بین دستگیر‌شدگان بود که تصاویر ویدیویی پلیس او را در حال فرار نشان می‌دهد.

این تابلوهای نفیس در واقع از راه کلاهبرداری به سرقت رفتند. فردی که خود را فال‌بین معرفی کرده بود به زن ۸۲ ساله می‌گوید که دخترش یک بیماری عجیب دارد و او را ترغیب کرد که هزینه درمانش را بپردازد.

به گفته پلیس، در ماه‌های بعد دختر و یکی از همدستانش که خود را فالگیر معرفی کردند با این ادعا که آثار هنری به خاطر انرژی منفی نفرین شده است و باید برای آن‌ها دعا خوانده شود، شروع به سرقت آثار هنری از خانه کردند.

این دختر همچنین از مادر خود مقداری پول نقد هم سرقت کرد.

پلیس این آثار را در یک گالری هنری در شهر سائوپائولو پیدا کرد. صاحب گالری گفت که آنها را از دختر بیوه خریداری کرده و دو عدد از آنها را به موزه آمریکای لاتین در بوئنس‌آیرس فروخته است.

XS
SM
MD
LG