لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

فرماندار لوييزيانا: ما در حقيقت در حال جنگ هستيم


تلاش مداومی که برای جمع آوری نفت گسترده در سواحل جنوب غربی آمريکا ادامه داشت موقتاً در خليج مکزيک، متوقف شده است.

طوفان «اَلِکس» که قايق ها را در بندر نگاه داشته است از چند روز پيش تا بحال مانع کار قايق هايی شد که در خليج کوچک «باراتاريا» در سواحل ايالت لوييزيانا سرگرم تميز کردن پيآمدهای ريزش نفت بودند. طوفان دريايی «اَلِکس» نفت بيشتری را از خليج مکزيک بسوی سواحل لوييزيانا رانده است.

«بابی جندال» فرماندار ايالت لوييزيانا از بوروکراسی دولت فدرال انتقاد کرد و گفت «ما در حقيقت در حال جنگ هستيم، جنگ با نفتی که بسوی سواحل ما در آمريکا در حرکت است.» آقای جندال می گويد «اين در واقع يک جنگ است. آنان -- دولت فدرال -- لازم است قبل از آنکه نفت به سواحل ما برسد، برای جلوگيری از چنين اتفاقی از تمام منابع خود بهره گيرند. تنها پرسشی که لازم است از خود بکنند اينست که آيا می خواهند در اين مبارزه پيروز شوند يا نه.»

فرماندار ايالت لوييزيانا آنگاه به اهميت جلوگيری از ادامه ريزش نفت و نزديک شدن آن به سواحل لوييزيانا اشاره کرد و طولانی بودن سواحل اين ايالت که بالغ بر يازده هزار کيلومتر است را خاطر نشان کرد.

با اين همه دريادارتاد آلن فرمانده گارد ساحلی آمريکا می گويد «ما با آژانس حفاظت محيط زيست و ساير سازمان های تنظيم کننده ذيربط همکاری کرده ايم و در چند روز آينده طرح جديدی را برای جلوگيری از نشت نفت شروع می کنيم تا ببينيم عملکرد آن چيست.»

بنا بر گزارش تلويزيون ای بی سی هزارها کيلومتر از زمين های مرطوب در سواحل آمريکا آسيب ديده و رنگ قهوه ای نفت بخود گرفته است. از سوی ديگر، کوچ کردن صدها هزار پرنده، طی چند ماه آينده به سوی سواحل آلاباما، دانشمندان را نگران کرده است، زيرا که می گويند خانه و زندگی اين پرندگان، آلوده به نفت شده است.

زمين های باطلاقی نيز در آلاباما خسارت ديده است، چيزی که ميتواند برای صدها ميليون پرنده ای که بطور جمعی در ماه های آينده به آنجا مهاجرت می کنند، پيآمدهايی جدی به همراه داشته باشد.

بنابر گزارش رسانه های محلی، تمام سواحل، مورد بازديد دائم ماًموران قرار دارند، تا در صورت آلوده شدن بتوان فوراً گروه های مسؤل را برای پاکسازی مناطق آسيب ديده از ريزش نفت، به آن مراکز، گسيل داشت.

قرار است يک کشتی بزرگ که نهنگ نام گرفته است برای اين عمليات از رودخانه ميسی سی پی به منطقه مورد نظر عزيمت کند. دريادار آلن در واشنگتن به خبرنگاران گفت احتمالاً تا چند روز ديگر اين کشتی عظيم الجثه به منطقه ای که ريزش نفت از آن آغاز شد، خواهد رسيد.

XS
SM
MD
LG