لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۸

تلاش برای نجات پرندگان ساحلی در پی نشت نفت در سواحل جنوبی آمريکا ادامه دارد


همزمان با تلاش شرکت بريتانيايی بريتيش پتروليوم برای مهار نشت نفت در سواحل جنوبی آمريکا واقع در خليج مکزيک، مسؤلان حفظ حيات وحش در ايالات متحده نيز برای نجات پرندگان ساحلی و پاک کردن آنها از آلودگی های نفتی در منطقه کوشش می کنند.

نشت نفت از سکوی منفجر شدۀ بريتيش پتروليوم در سواحل ايالت لوييزيانا زندگی پرندگان ساحلی را با خطر مواجه کرده است. تا کنون کارشناسانِ مرکز بين المللی مطالعات نجات پرندگان واقع در منطقه فورت جکسون، موفق شده اند سی پرنده که به آلودگی های نفتی دچار شده بودند را نجات داده و آنها را پاک کنند.

«جی هولکومبز» مدير اجرايی اين مرکز می گويد بيشتر پرنده هايی که توسط کارشناسانِ مرکز نجات يافتند، کاملاً نفتی بودند و امکان گرفتن آنها فراهم بود. او می گويد پرنده هايی که به ميزان کمتری نفتی شده اند، معمولاً می پرند و نمی توان هميشه آنها را گرفت.

به گفتۀ آقای هولکومبز پرندگانی نظير يک پليکان قهوه ای که به شدت نفتی شده بود معمولاً هنگام خوردن غذا آلوده می شوند چرا که آنها نمی دانند نفت ماده ای آلوده کننده است. آنها هنگام پرواز فکر می کنند نفت هم مثل کف آب دريا يا چيزی نظير آن است.

در ماه گذشته ميلادی بسياری از پرندگان نجات يافته به يکی از پناهگاه های حيات وحش در ايالت فلوريدا منتقل شدند. روز يکشنبه مسؤل ارشد منابع طبيعی آمريکا برای برآورد آسيب های زيست محيطی ناشی از نشت عظيم نفت در منطقه، عازم سواحل جنوبی آمريکا شد.

XS
SM
MD
LG