لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

پسر بچه کانادایی که حاضر به خوردن سالاد نبود پای پلیس را به خانه باز کرد


عکس تزئینی
عکس تزئینی

یک پسر ۱۲ ساله کانادایی دوبار به اورژانس زنگ زد تا از پدر و مادرش که او را مجبور به خوردن سالاد «بدمزه» کرده بودند، شکایت کند.

بنابه گزارش شبکه خبری کانادایی «سی بی سی»، این پسربچه در شهر «هلیفکس» استان «نوا اسکوشیا»،کمی پیش از ساعت ۱۰ شب روز سه شنبه به پلیس فدرال کانادا زنگ زد و شکایت کرد که از سالادی که پدر و مادرش برای او تهیه کرده اند، خوشش نمی آید. او برای دومین بار به اداره پلیس زنگ زد تا چک کند که چقدر طول می کشد تا افسر پلیس خودش را به خانه آنها برساند چون واقعاً از این سالاد بدش می آید.

تلفن ۹۱۱ برای اورژانس و خدمات پلیسی فوری است. افسران پلیس به خانه این بچه رفتند و کلی او را نصیحت کردند که شماره اورژانس تنها برای موارد اورژانس است و نباید برای چنین شکایت های کوچکی استفاده شود.

«دل هاچینسون» رئیس پلیس در بیانیه ای گفت: «استفاده بیجا از شماره اورژانس یکی از مشکلات اساسی ما با سنین مختلف است، که وقت باارزش امدادگران را گرفته و منابع با ارزش آنها را به هدر می دهد و مانع رسیدگی آنها به موارد واقعاً اورژانس می شود.»

آقای هاچینسون گفت که این بار این پسر بچه را جریمه ۶۹۷ دلاری نکرد ولی امیدوار است نصیحت های او برایش درسی شده باشد که این کار را دوباره تکرار نکند.

افرادی که بدون دلیل و عذر موجه به شماره اورژانس زنگ می زنند اغلب توسط پلیس فدرال کانادا جریمه می شوند و تنها کودکان زیر سن نیستند که این کار را می کنند. مواردی بوده که حتی بزرگسالان به پلیس زنگ زده اند تا از دست آرایشگری که موی فرزندشان را بد زده، شکایت کنند و یا از رستورانی شکایت کنند که در غذایش به اندازه کافی گوشت نداشته و یا سرو غذا طول کشیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG